Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatomartinské víno v Botanické zahradě - Svatomartinský přípitek

Svatomartinské víno v Botanické zahradě - Svatomartinský přípitek

Kdy 11. listopad 2018 11:00 - 17:00 Gastronomické akce
Ochutnávání mladých vín patří k tradičním rituálům milovníků vína, kteří se již nemohou dočkat, až pozvednou sklenici svěžího a jiskrného moku z nové úrody lahodných hroznů z prosluněných vinic.

Vinotéka na Vinici sv. Kláry je tradičně místem oslavy vína z nové sklizně. Přijďte i letos ochutnat mladá vína a poodhalit tak kvalitu nového ročníku. V Botanické zahradě můžete tato první mladá vína z Moravy a Čech ochutnat 11. listopadu od 11 hodin ve viničním domku na Vinici sv. Kláry.

Aby víno mohlo být uznáno jako svatomartinské, musí splnit specifické podmínky a být schváleno inspekcí. Jedná se o vína svěží, ovocitá, která sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Svatomartinská vína mají lehkou barvu i chuť a nižší obsah alkoholu, obvykle okolo 12%.

V nabídce jsou zastoupena zejména místní vína a od letošního roku také tři odrůdové matolinové pálenky. Ty návštěvníky potěší zejména v sychravém listopadovém dni. Mladé ani Svatomartinské víno se ale na vinici sv. Kláry vzhledem k její malé rozloze nevyrábí, nicméně v nabídce bude výběr nejen Svatomartinských vín, ale i tzv. mladých vín z nabídky českých a moravských vinařství.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018

Ubytování a restaurace v okolí