Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatomartinské slavnosti a pečená husa na farmářském tržišti Náplavka

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na farmářském tržišti Náplavka

Kdy 11. listopad 2017 10:00 - 21:00 Gastronomické akce
Degustace letošního mladého vína, husí pečínka, ochutnávka nejrůznějších specialit, cimbálka a jazz, to jsou Svatomartinské slavnosti a pečená husa v sobotu 11. listopadu na Náplavce mezi železničním mostem na Výtoni a vyšehradskou skálou.
Celkem 52 stánků, 24 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude sedmý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. Ten proběhne 11. listopadu od 10 do 21 hodin na Rašínově nábřeží v Praze 2 mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou.

Svatomartinské víno může být podle tradice poprvé veřejnosti nabízeno 11. listopadu v 11 hodin, návštěvníci Náplavky tak budou mezi prvními, kdo letošní ročník vín ochutná. Na akci svá mladá vína představí 24 českých a moravských vinařství, která dovezou kolem 5 500 lahví. K dispozici budou také tichá vína a pro zahřátí oblíbený ,svařák‘. Víno se bude degustovat z takzvaných OIV sklenic, které se budou na místě prodávat za sto korun.
 

Co bude k zakousnutí a ke koupi

Ikonou slavnosti je nepochybně pečená husa v mnoha podobách. Ani letos v rámci doprovodné gastronomie pečená husa nebude a nemůže chybět. Můžete se těšit na husí pečínku s knedlíkem, lokšemi nebo těstovinami a s cibulovým bílým a červeným zelím, na husí burgery nebo husí ragú se zeleninou, na restovaná husí játra, pečené hřbety, husí kaldoun a další husí pochoutky.

Navíc si můžete chlazenou farmářskou husu koupit přímo na sousedním farmářském trhu. Cena bude kolem 190 korun za kilo. Husy lze objednávat předem na webu farmarsketrziste.cz.
 
Vedle husích specialit nabídnou slavnosti i řadu dalších dobrot. Stánkaři budou prodávat různé tvrdé i částečně zrající sýry, kvalitní uzeniny, guláše, topinky s česnekem, škvarkové tyčinky, husí i kachní paštiky nebo francouzské cibulové koláče rovnou z pece, v nabídce nebudou chybět ani bezmasé pokrmy. Pamatováno je i na pivaře, kterým uhasí žízeň pivo z Kounického minipivovaru.

DOPROVODNÝ PROGRAM
11:00-14:00 Cimbálová muzika Vonička - klasická cimbálovka
14:00-16:00 Brass Avenue - mužský žesťový band hrající covery světových hitů
16:00-18:00 Aqua azz - jazzový kvintet s bravurní zpěvačkou Terezou Krippnerovou
19:00-21:00 Atmasfera - ukrajinská jazzová hudební formace
21:00 Sense of Fire – velkolepá ohňová show k zakončení festivalu
 
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí