Úvod > Aktivity & akce > Akce > Svatohubertské slavnosti 2017 na zámku Loučeň

Svatohubertské slavnosti 2017 na zámku Loučeň

Kdy 4. listopad 2017 - 5. listopad 2017 Akce pro děti
Hubert, který slaví svátek ve čtvrtek 3. listopadu, je znám jako patron myslivosti. Na zámku Loučeň bude po celý první listopadový víkend, 4. - 5.11. 2017 uctíván vpravdě akční loveckou podívanou, které se zúčastní kromě myslivců také trubači, sokolníci, či lovečtí psi.
Kdo je to svatý Hubert?
Stejně tak jako každé řemeslo má svého patrona, i myslivci mají svého svatého ochránce. Není jím nikdo jiný než svatý Hubert, patron všech myslivců, který zobrazován bývá vždy po boku jelena se zlatým křížem. 

Svatého Huberta oslavíme se sokolníky a loveckými psy. Velkou podzimní poctu lesu a myslivosti slibují Svatohubertské slavnosti, které se již poosmé uskuteční první listopadový víkend na zámku Loučeň. A kde jinde také slavit svátek patrona všech lovců a myslivců než na zámku Jeho Jasnosti Alexandra Jana Vincenta prince z Thurnů a Taxisů.

Kníže Alexandr byl po celý život velkým myslivcem. Svědčí o tom velkoryse upravená Jabkenická obora, ale i jeho lovecké výpravy především do Afriky. Jeho trofeje mohou dnes lidé obdivovat v Národním muzeu, kterému je Alexandr daroval.

V rámci Svatohubertských slavností uspořádá zámek Loučeň výstavu obrazů jednoho z nejznámějších malířů přírody a mysliveckých tradic Evropy, českého rodáka v současnosti působícího především v Německu Václava Nasvětila. V rámci oslav bude slavnostně vysvěcena kaplička sv. Huberta v obci Loučeň. Pan Nasvětil věnuje obraz "Vidění Sv. Hubert". Originál bude vystaven na zámku Loučeň.

Draví ptáci si brousí drápy, lovečtí psi zuby

Venkovní program bude zaměřen především na pomocníky lovců a myslivců. Setkáte se v něm už tradičně s ukázkami výcviku a práce loveckých psů. Lovecký pes je tím nejdůležitějším pomocníkem myslivce. Ukázky budou komentovány vůdci jednotlivých psů, kteří vás seznámí se svými svěřenci.

Na návštěvníky čeká také setkání se sokolníky, ale především s jejich opeřenými svěřenci, a představení práce s nimi. Všichni dravci jsou zvyklí na lidi a je možné se s nimi vyfotit. Menší sovy a třeba i poštolku si na ruku mohou vzít i malé děti, odvážnější tatínkové se mohou zvěčnit se samotným orlem. V průběhu dne se dozvíte co to znamená být myslivcem.

Pocta Františku Antonínovi hraběti Šporkovi

Královéhradecká společnost lesních rohů si pro tento ročník připravila barokní kostýmovaný koncert. Koncertní pásmo je poctou zakladateli české myslivosti Františku Antonínovi hraběti Šporkovi, který na nedalekém zámku Lysá nad Labem žil a založil Řád svatého Huberta. Koncertní pásmo je připraveno po oba dny do zámecké oranžerie.

Zvěřinu si můžete užít i na pekáči

Se zelím nebo se šípkovou? Co by to bylo za slavnosti myslivosti bez dobrého jídla a pití a jak jinak než ze zvěřiny. Zvěřinové hody s bohatým menu budou po oba dny v restauraci Vtipná kaše na nádvoří zámku i v restauraci zámeckého hotelu Maximilián.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2017
1.8.
1.9.
České pohádkové léto na zámku Loučeň

České pohádkové léto na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
21.9.
23.9.
Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
8.12.
Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
17.11.
18.11.
Retroprohlídky na zámku Loučeň

Retroprohlídky na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí