Úvod > Aktivity & akce > Akce > Strom roku 2018 - Stromy svobody

Strom roku 2018 - Stromy svobody

Kdy 21. březen 2018 - 20. říjen 2018 Společenské akce
Znáte strom, který vysadili k příležitosti vzniku ČSR nebo oslav svobody a demokracie? Přihlaste jej do 17. ročníku celostátní ankety Strom roku a její letošní edice Stromy svobody.
Přihlaste strom do ankety Strom roku: Edice Stromy svobody! Nominovat Strom svobody může kdokoli – jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce. Návrhy jsou přijímány do 30. dubna 2018. Pokud chcete do ankety přihlásit strom, zjistěte si o něm základní informace. Poté vyplňte naši jednoduchou elektronickou přihlášku, který naleznete na stránkách stromroku.cz.
 

Jak anketa probíhá?

Anketa začíná s příchodem jara - 21. března. Až do 30. dubna přijímáme návrhy stromů, ze kterých odborná porota vybírá 12 finalistů. Od poloviny června až do 10. října se rozhoduje o vítězi a navrhovatelé stromů sbírají pro finalisty podpisy na zpoplatněné hlasovací archy. Další možností, jak stromy podpořit, je zaslání DMS. Peníze získané anketou směřují zpět k finálovým stromům a navrhovatelé za ně mohou stromy ošetřit, vysadit nové nebo pro ně vytvořit informační materiály.

Vyhlášení výsledků se koná u příležitosti Dne stromů, který se v naší zemi slaví 20. října. Vítězný Strom roku vyhrává poukaz na arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postupuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku.
 

Den stromů

Svátek stromů v České republice oslavujeme 20. října, kdy zároveň slaví narozeniny zpěvačka Hana Hegerová. Tento svátek navazuje na Stromkové slavnosti, které na počátku 20. století v jednotlivých obcích pořádaly okrašlovací spolky a při nichž se vysazovaly stromy. S nápadem obnovit starou tradici přišli v roce 2000 popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Nadace Partnerství myšlenku Dne stromů rozvinula a stalo se tradicí, že u této příležitosti oceňuje vítězný Strom roku.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 3. 2018
22.2.
29.4.
Výstava Atol a putující slunce

Výstava Atol a putující slunce

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
Ondřej Kopal: No drama

Ondřej Kopal: No drama

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí