Úvod > Aktivity & akce > Akce > Stéphane Corbet: Krajina značek

Stéphane Corbet: Krajina značek

Kdy 18. říjen 2017 - 18. listopad 2017 Výstavy
Jedinečná výstava fotografií turistických značek od Stéphana Corbeta se uskuteční ve dnech 18. října - 18. listopadu ve Francouzském institutu v Praze.
Nápad fotit turistické značky v krajině přišel po dlouhých hodinách procházek po značených trasách. Autor fotografií Stéphane Corbet si řekl, že si tyto kódované, barevné, často nepatřičné tvary na stromech, tyčích, kamenech zaslouží pozornost. Jedná se o náhodná, umělecká a dočasná díla, která budou postupně vymazána, zničena přírodními události, lidskými nebo zvířecími zásahy. A byla by škoda neodhalit jejich ohromující krásu.

V rámci této výstavy nabízí Stéphane Corbet odlišný pohled na turistické značky, které, kromě svého hlavního účelu, získávají neočekávanou výtvarnou hodnotu. Od této chvíle už pro něj není předmětem turistiky jen krása krajiny, ale samotné pátrání po značkách. Krajina, která by měla hrát hlavní roli, přijímá roli druhotnou nebo zůstává zcela skryta. Autor chce skrze tento projekt také vyzdvihnout skvělou práci dobrovolníků - značkařů, kteří po celý rok udržují značení turistických tras.

O turistických značkách

První turistická trasa byla na území České republiky vyznačena Klubem českých turistů v roce 1889 ze Štěchovic ke Svatojánským proudům.

Do 1. světové války se používaly jen červené značky a až po ní byl vytvořen unikátní systém čtyř barev – červených, modrých, zelených a žlutých značek.V současné době má Česká republika více než 42 000 km značených pěších turistických tras, což je více, než je délka rovníku. O obnovu značení a údržbu informačních prvků se stará více než 1 500 značkařů. Základní pravidla značení turistických tras mají 37 stran a ti, kteří chtějí trasy značit,
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 10. 2017
2.11.
6.1.
Israeli street moments

Israeli street moments

Praha 1, Praha
7.11.
21.11.
Ludmila Špačková - oleje

Ludmila Špačková - oleje

Praha 2, Praha
8.11.
29.11.
Legendy Gr2

Legendy Gr2

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí