Úvod > Aktivity & akce > Akce > Stavba rekordního betlému v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

Stavba rekordního betlému v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

Kdy 1. prosinec 2017 - 20. prosinec 2017 Výstavy
V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích stále probíhá pokus o stavbu rekordního betlému vytvořeného samotnými návštěvníky, a to až do 20. prosince.
Tento pokus je oficiálně zaregistrován u Agentury Dobrý den Pelhřimov. Momentálně betlém zdobí přes 200 figurek a jsme tedy na dobré cestě k překonání stávajícího rekordu, který drží Sdružení rodičů při ZŠ Třešť (269 figurek zhotovených 245 autory).

Instrukce k tvorbě postaviček
Zahrajte si s námi na betlemáře a přineste si vlastní figurku do muzejního betléma! Můžete si nakreslit a vystřihnout postavičku, která bude zobrazovat buď vás, nebo někoho z vaší rodiny, dokonce i vašeho oblíbeného domácího mazlíčka. Fantazii se meze nekladou! Pokud si nepřinesete vlastní figurku, nevadí. Materiál k vytvoření a pokyny dostanete i přímo ve výstavním sále. Základ betléma je připraven a určitě vám bude povědomý, protože stáj se Svatou rodinou stojí v sousedství důvěrně známých staveb, jako je Černá věž, českobudějovická radnice nebo Jihočeské muzeum. Jak mají figurky vypadat? Na výrobu použijte pevnou čtvrtku. Dospělé postavičky by měly být vysoké 15 cm, děti a zvířátka poloviční. Nezapomeňte na dárek pro Ježíška. Figurky vybarvěte svou oblíbenou technikou a pečlivě vystřihněte. Místo kresleného obličeje můžete nalepit i malou fotografii. Aby byl rekord uznán, nezapomeňte svou postavičku na zadní straně podepsat a uvést místo, kde žijete (například: Andulka Šikovná, České Budějovice) a zapsat se rovněž do knihy registrace rekordu. Pracovníci Jihočeského muzea vám pomohou Vaši figurku umístit do betléma, kde zůstane až do konce vánoční výstavy. Materiál na upevnění bude k dispozici v sále.

Staňte se součástí vánočního rekordu i vy a zapišme se společně do České knihy rekordů! Čas máte až do středy 20. prosince do 10:00 hodin dopoledne, kdy se celý pokus uzavře a slavnostně vyhodnotí komisařem Agentury Dobrý den. Pro hravé návštěvníky máme na slavnostním ukončení připraveno losování o zajímavé ceny - v případě zájmu můžete vyplnit soutěžní kuponek a hodit jej do schránky ve výstavním sále k tomu určené.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 12. 2017
12.11.
31.12.
Vzpomínky na sočskou frontu v Českých Budějovicích

Vzpomínky na sočskou frontu v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
11.10.
21.1.
Letem včelím světem - výstava v Jihočeském muzeu

Letem včelím světem - výstava v Jihočeském muzeu

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy
Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy