Úvod > Aktivity & akce > Akce > Šťastný život v secesi ve Znojmě

Šťastný život v secesi ve Znojmě

Kdy 3. červenec 2018 - 9. září 2018 100. výročí vzniku ČSR
Těžiště této výstavy leží mezi lety 1895 a 1915, kdy již svět mocnářství nezadržitelně směřoval ke svému konci a vzniku samostatné republiky.
Nový umělecký styl, spojený s příchodem nastupujícího století a očekáváním společenských změn i nových objevů, postupně poznamenal běžný život a lidskou činnost takřka ve všech oblastech. Výstava „Šťastný život v secesi“ návštěvníkům umožní pohled do secesní domácnosti začátku minulého století, s kuchyní a dnes již téměř neznámými přístroji a pomůckami šetřícími čas při vaření jídla, salónem určeným pro servírování kávy a čaje nebo pro četbu duševně obohacující literatury, jídelnou s velkou slavnostně prostřenou tabulí a připomínkou servírování, ložnicí s ručně vyšívanou výbavou či nočním prádlem a dětským koutem.

Na výstavě spatříte také originální, nadmíru elegantní a uhlazené šaty, slunečníky, klobouky, rukavičky, obuv, bižuterie a jiné zachované „původnosti“ pocházející ze soukromých sbírek Jana Marouška z Tábora a Zdeny Mudrákové ze Zlína.

Doprovodný program:

Secesní výstava v Domě umění bude doplněna o hrací koutek, v kterém se návštěvníci alespoň na chvíli přenesou pomocí rekvizit a kostýmů v instalovaném fotokoutku do doby na přelomu 19. a 20. století. V koutku bude připraveno secesní pexeso, skládačky fotografií zachycujících znojemský život v secesi, hra se secesními ornamenty či tvůrčí dílnička zaměřená na dekorativní písmo.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 7. 2018
15.6.
30.9.
Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Znojmo, Jižní Morava
2.12.
23.12.
Znojemský advent 2018

Znojemský advent 2018

Znojmo, Jižní Morava
28.9.
29.9.
Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí