Úvod > Aktivity & akce > Akce > Stále energický Scooter roztančí České Budějovice

Stále energický Scooter roztančí České Budějovice

Kdy 11. červen 2016 19:00 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Scooter, který zaparkuje 11. června v areálu Výstaviště České Budějovice, je skvělý stroj. Není to ale lehká elegantní italská Vespa, ani nostalgicky vzpomínaná domácí Čezeta. Tenhle nablýskaný krasavec má totiž motor seřízený minimálně v taktu 135 bpm a je to legendární německá kapela.
Přijede z Hamburku spolu s kolonou kamiónů, aby předvedla velkolepou show, plnou světel, pyrotechnických efektů a hlavně hitů, na které s neutuchající energií tančí Evropa již od devadesátých let. Nekompromisní beaty, přesně se trefující do emocí nadšeného zábavychtivého publika, originální polodeklamovaný a polokřičený projev frontmana H. P. Baxxtera, jehož charisma a sex-appeal čas nijak nepoznamenal a hity Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) nebo Move Your Ass! - to vše poprvé rozhýbe také jihočeskou metropoli.

Scooter vytáhl letos eso z rukávu: album, které kapela vydala začátkem února, se totiž jmenuje ACE a hned po vydání se stalo třetím nejlépe prodávaným německým albem. Velkolepě pojaté turné, nazvané Can’t Stop the Hardcore Tour 2016 pak kapelu provede stadióny a halami největších německých měst, zavítají také do Londýna, Glasgowa nebo Moskvy. A 11. června se jedno z nejefektnějších show současnosti zastaví v Českých Budějovicích. Město nad soutokem Vltavy a Malše tak možná čeká největší spektákl v jeho historii.

23 hitů v TOP 10, 30 miliónu prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Tisíce koncertů po celém světě, desetitisíce fandů, neutuchající energie i propracovaná show s využitím nejmodernější techniky. A také humor, nadhled a schopnost sebeironie. Tak zná Scooter celý svět. A v červnu jej takto poznají i České Budějovice.

Frontman H. P. Baxxter a jeho spoluhráči nenechají nikoho na pochybách o tom, že jejich energie, charisma a sex-appeal má stále stejné grády a hity Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) nebo Move Your Ass!, společně s tracky z nového alba ACE budou nekompromisně udávat rytmus do tance všem, kteří se sjedou do Budějovic. Než kolem desáté hodiny večer nastoupí Scooter se svým hodinovým setem, atmosféru důkladně připraví elitní sestava jihočeských DJs. Pod supervizí moderátorské hvězdy Romana Anděla se představí DJ Basslicker, DJ Smile a DJ Klein, kteří po skončení vystoupení headlinerů večera rozjetou party nazvanou Somersby Night Fever protáhnou až do druhé hodiny ranní.
 
Scooter se na budějovický koncert připravují velmi zodpovědně: kapela vydala začátkem února album ACE, které podpořila velkolepě pojatým turné, nazvaným “Can’t Stop the Hardcore Tour 2016”, se kterým projela stadiony a haly v Hamburku, Berlíně, Lipsku, Stuttgartu, Mnichově, Düsseldorfu a Curychu. Úspěšná vystoupení viděl také Londýn, Glasgow, Vídeň, Moskva nebo Budapešť.  A 11. června se jedno z nejefektnějších show současnosti zastaví v Českých Budějovicích. Město nad soutokem Vltavy a Malše tak možná čeká největší spektákl v jeho historii.

 
SCOOTER  SOMERSBY  PARTY 11. 6. 2016 – časový plán
 
17:00 otevření areálu
 
18.30 Opening Party  - WELCOME THE NIGHT
18:30 Roman Anděl
18:35 DJ Basslicker
20:00 DJ Smile
21:00 DJ Klein
21:40 Roman Anděl
 
22:00 SCOOTER
 
23:10 After party: SOMERSBY NIGHT  FEVER
23:10 DJ Basslicker
24:00 DJ Smile
01:03 DJ Basslicker / DJ Smile
 

Scooter

Vznikli na základech novovlnné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H. P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhl prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?

V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona. Sestavu skvěle doplňuje o generaci mladší producent Phil Speiser.

Skupina Scooter je považovaná vedle Tangerine Dream, Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions a Boney M za nejúspěšnější německou skupinu s 23 hity v první desítce, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky v pop music, nikomu nepodařilo. Desetitisíce fanoušků, kteří nadšeně tančí na četných koncertech napříč (nejen) Evropou, tuto pozici Scooteru pravidelně potvrzují.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 5. 2016
2.6.
31.10.
Buquoyský palác ve službách diplomacie

Buquoyský palác ve službách diplomacie

Nové Hrady, Jižní Čechy
22.11.
24.11.
Gastrofest České Budějovice 2018

Gastrofest České Budějovice 2018

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí