Úvod > Aktivity & akce > Akce > Společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti - říjen 2017

Společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti - říjen 2017

Kdy 28. říjen 2017 - 29. říjen 2017 Historické a vojenské akce
Provozovatelé všech muzeí v Králické pevnostní oblasti prodlouží obvyklou otevírací dobu jednotlivých objektů a připraví pro návštěvníky řadu atrakcí.
Společné víkendy muzeí a památníků v Králické pevnostní oblasti se konají od dubna do října většinou poslední víkend v měsíci.

Provozovatelé otevřou muzea i mimo běžné zvyklosti, prodlouží obvyklou otevírací dobu a připravují pro návštěvníky řadu atrakcí. Je možné shlédnout průvodce v dobových uniformách s dobovou výzbrojí, různé výstavy, speciální prohlídkové trasy, Vojenské muzeum Králíky předvádí těžkou a bojovou techniku v pohybu.

Tvrz Bouda:
Tvrz Bouda představuje nejzachovalejší stavbu svého druhu na území ČR – dělostřeleckou tvrz z let 1935–1938. Tvoří ji pět mohutných bojových objektů v nejvyšší odolnosti a rozsáhlý systém podzemních chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. Tvrz Bouda – jako jediná – nebyla po válce přestavěna a využívána a je ve zcela původním stavu zpřístupněna veřejnosti. Zdejší atmosféra, připomínající podzim 1938, je neopakovatelná.

Nejkratší přístup je z obcí Těchonín, Mladkov, Lichkov a od parkoviště u rozhledny a turistické chaty na Suchém vrchu. Všechny objekty tvrze Bouda leží na zeleně značené turistické trase KČT z Těchonína do Lichkova, která je v úseku mezi objekty tvrze zároveň naučnou stezkou.

Tvrz Hůrka:
Tvrz Hůrka představuje jeden z pilířů čs. opevnění z let 1935-1938. Je tvořena mohutnými bojovými objekty v nejvyšší odolnosti a rozsáhlým podzemním systémem chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. Hůrka byla do podzimu 2012 přístupna veřejnosti ve stavu, v jakém ji v květnu 2008 předalo Ministerstvo obrany městu Králíky. V letech 2011-2012 proběhla rozsáhlá revitalizace tvrze, která je nyní přístupná v plném rozsahu. Hůrka je tak v současnosti největším objektem čs. opevnění přístupným veřejnosti. Návštěvníkům se nabízí pět různě dlouhých prohlídkových tras, s časovou náročností 70 až 360 minut. 

Objekt se nachází v Pardubickém kraji, na severním okraji města Králíky u silnice ve směru na Hanušovice a je velmi dobře dostupný (parkoviště ve vstupním areálu). Všechny objekty tvrze Hůrka leží na zeleně značené naučné stezce KČT, jejíž začátek je situován na Velkém náměstí v Králíkách.

Vojenské muzeum Králíky
Vojenské muzeum Králíky je ústředním objektem v Králické pevnostní oblasti (KPO) s celoročním provozem. V letech 2009–2010 prošlo zásadní modernizací a přestavbou financovanou ze zdrojů EU. Stalo se tak nejmodernějším muzeem s tímto zaměření na území ČR.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2017
1.4.
31.10.
Ochutnejte Jeseníky

Ochutnejte Jeseníky

Ostružná, Střední Morava a Jeseníky
17.8.
19.8.
Cihelna 2018 v Králíkách

Cihelna 2018 v Králíkách

Králíky, Východní Čechy
1.7.
17.7.
Klášterní hudební slavnosti 2018

Klášterní hudební slavnosti 2018

Rapotín, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Východní Čechy
Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy
Penzion Na Červeném Potoce

Penzion Na Červeném Potoce

Králíky, Východní Čechy