Úvod > Aktivity & akce > Akce > Společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti - říjen 2017

Společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti - říjen 2017

Kdy 28. říjen 2017 - 29. říjen 2017 Historické a vojenské akce
Provozovatelé všech muzeí v Králické pevnostní oblasti prodlouží obvyklou otevírací dobu jednotlivých objektů a připraví pro návštěvníky řadu atrakcí.
Společné víkendy muzeí a památníků v Králické pevnostní oblasti se konají od dubna do října většinou poslední víkend v měsíci.

Provozovatelé otevřou muzea i mimo běžné zvyklosti, prodlouží obvyklou otevírací dobu a připravují pro návštěvníky řadu atrakcí. Je možné shlédnout průvodce v dobových uniformách s dobovou výzbrojí, různé výstavy, speciální prohlídkové trasy, Vojenské muzeum Králíky předvádí těžkou a bojovou techniku v pohybu.

Tvrz Bouda:
Tvrz Bouda představuje nejzachovalejší stavbu svého druhu na území ČR – dělostřeleckou tvrz z let 1935–1938. Tvoří ji pět mohutných bojových objektů v nejvyšší odolnosti a rozsáhlý systém podzemních chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. Tvrz Bouda – jako jediná – nebyla po válce přestavěna a využívána a je ve zcela původním stavu zpřístupněna veřejnosti. Zdejší atmosféra, připomínající podzim 1938, je neopakovatelná.

Nejkratší přístup je z obcí Těchonín, Mladkov, Lichkov a od parkoviště u rozhledny a turistické chaty na Suchém vrchu. Všechny objekty tvrze Bouda leží na zeleně značené turistické trase KČT z Těchonína do Lichkova, která je v úseku mezi objekty tvrze zároveň naučnou stezkou.

Tvrz Hůrka:
Tvrz Hůrka představuje jeden z pilířů čs. opevnění z let 1935-1938. Je tvořena mohutnými bojovými objekty v nejvyšší odolnosti a rozsáhlým podzemním systémem chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. Hůrka byla do podzimu 2012 přístupna veřejnosti ve stavu, v jakém ji v květnu 2008 předalo Ministerstvo obrany městu Králíky. V letech 2011-2012 proběhla rozsáhlá revitalizace tvrze, která je nyní přístupná v plném rozsahu. Hůrka je tak v současnosti největším objektem čs. opevnění přístupným veřejnosti. Návštěvníkům se nabízí pět různě dlouhých prohlídkových tras, s časovou náročností 70 až 360 minut. 

Objekt se nachází v Pardubickém kraji, na severním okraji města Králíky u silnice ve směru na Hanušovice a je velmi dobře dostupný (parkoviště ve vstupním areálu). Všechny objekty tvrze Hůrka leží na zeleně značené naučné stezce KČT, jejíž začátek je situován na Velkém náměstí v Králíkách.

Vojenské muzeum Králíky
Vojenské muzeum Králíky je ústředním objektem v Králické pevnostní oblasti (KPO) s celoročním provozem. V letech 2009–2010 prošlo zásadní modernizací a přestavbou financovanou ze zdrojů EU. Stalo se tak nejmodernějším muzeem s tímto zaměření na území ČR.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2017
1.4.
31.10.
Ochutnejte Jeseníky

Ochutnejte Jeseníky

Ostružná, Střední Morava a Jeseníky
1.5.
31.10.
Prohlídky dělostřelecké tvrze Bouda

Prohlídky dělostřelecké tvrze Bouda

Těchonín, Východní Čechy
30.3.
30.9.
Výstava starých hraček

Výstava starých hraček

Letohrad, Východní Čechy
16.6.
30.9.
Známky s vůní benzínu - poštovní známky Václava Zapadlíka

Známky s vůní benzínu - poštovní známky Václava Zapadlíka

Vikýřovice, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Východní Čechy
Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy
Penzion Na Červeném Potoce

Penzion Na Červeném Potoce

Králíky, Východní Čechy
Agroturistika na farmě Heřmanice

Agroturistika na farmě Heřmanice

Králíky, Východní Čechy