Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slovanské hradiště v Mikulčicích láká na zimní nedělní program

Slovanské hradiště v Mikulčicích láká na zimní nedělní program

Kdy 24. leden 2016 13:00 - 16:00 Společenské akce
Slovanské hradiště v Mikulčicích láká v neděli na speciální program. Program v novém návštěvnickém centru začíná ve 13 hodin.
Slovanské hradiště v Mikulčicích bezpochyby patří mezi nejvýznamnější místa poukazující na historii našeho státu. S největší pravděpodobností byly Valy u Mikulčic hlavním městem Velké Moravy.

Během odpoledne budou moci hosté s průvodcem navštívit pavilon II se stálou archeologickou expozicí, poslechnout si slovácké písně v podání Mužáků z Mikulčic nebo přednášku a besedu doc. Bohuslava Klímy na téma nejnovějších výzkumů velkomoravského hradiště ve Znojmě.  Sedmihektarový areál láká na prohlídku dvou muzejních expozic archeologických nálezů a v exteriérech si pak můžete prohlédnout kopie osmi mikulčických kostelů a knížecího paláce.

Velkomoravský památník prošel v posledních letech výraznou proměnou. Největší novinkou je stavba nového moderního Návštěvnického centra s vyhlídkovou věží. Z rozhledny se otevírá výhled na okolní lesy, řeku Moravu, Hodonín, Moravskou Novou Ves a také na slovenskou stranu do Holíče a Kopčan.

Pro děti poslouží dějepisná cyrilometodějská olympiáda. Pro rodiče s dětmi je připravena okružní trasa se stanovišti po okraji lesa, kde se děti seznámí s přírodou, životem na hradišti, s Cyrilem a Metodějem a hlaholicí. Na závěr obchůzky dostanou nějakou odměnu.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 1. 2016
21.10.
8.1.
Hudba v Hodoníně

Hudba v Hodoníně

Hodonín, Jižní Morava
1.6.
31.12.
Výstava 80 let vinařského družstva v Čejkovicích

Výstava 80 let vinařského družstva v Čejkovicích

Čejkovice, Jižní Morava
29.11.
4.12.
Výstava patchworku

Výstava patchworku

Břeclav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí