Úvod > Aktivity & akce > Akce > Slavnostní zahájení Salonu vín 2016

Slavnostní zahájení Salonu vín 2016

Kdy 29. leden 2016 10:00 - 29. únor 2016 16:00 Výstavy
Nejprestižnější soutěž České republiky Salon vín – národní soutěž vín přichází od roku 2016 s několika změnami. Expozice nového ročníku Salonu vín bude v podzemí valtického zámku otevřena o měsíc dříve, tedy na konci ledna. Nově budou také udělovány stříbrné medaile Salonu vín.
Od 29. ledna bude mít veřejnost celoroční příležitost ochutnat a zhodnotit naše nejlepší vína, a to navíc v příjemných prostorech zrekonstruovaného podzemí státního zámku ve Valticích.

Vína je v Salonu vín možné zvědavě okukovat, ochutnávat, nebo i nakupovat po jednotlivých láhvích podle toho, jaký program zvolíte. Je na vás, zda se spolehnete jen na vlastní smysly, nebo se necháte provést zkušeným sommelierem, který přidá i nějakou tu zajímavost o vínech, vinařích i vinařství dnes i v minulosti.
 

O Salonu vín

Salon vín – národní soutěž vín je vyvrcholením celého systému soutěží a hodnocení vín, který se skládá z 5 oblastních soutěží Národní soutěže vín: 4 soutěže ve vinařské oblasti Morava podle jednotlivých podoblastí (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácká) a dále soutěž vinařské oblasti Čechy. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo 1646 vín, což dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2015

Ubytování a restaurace v okolí