Úvod > Aktivity & akce > Akce > Skleněné městečko Železný Brod 2018

Skleněné městečko Železný Brod 2018

Kdy 15. září 2018 10:00 - 16. září 2018 17:00 Lidová řemesla a trhy
Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 15. a 16. září. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná 12. ročník.

Od 15. do 16. září se mohou všichni obdivovatelé sklářského umění těšit na městskou slavnost uspořádanou v Železném Brodě na jeho počest. Skleněné městečko začínalo ve velmi skromných podmínkách, avšak dnes patří mezi jednu z největších kulturně-společenských událostí ve městě. Letošní tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný dechové hudby a tanečních vystoupení.

Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budeme předvádět sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale také prodávat naše sklářské výrobky a bižuterii.

V rámci Skleněného městečka budou připomenuty prvorepublikové firmy působící na území Železnobrodska. Zároveň se uskuteční tématické výstavy a divadelní výstupy odkazující na prvorepublikové období a otevřená je i možnost prohlídky prvorepublikových staveb.

Vstupné je zdarma.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2017
6.1.
30.12.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
6.1.
30.12.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
18.11.
30.12.
Výstava

Výstava "Můj barevný sen II."

Dobrovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí