Úvod > Aktivity & akce > Akce > Silvestrovský sjezd s pochodněmi na Špičáku

Silvestrovský sjezd s pochodněmi na Špičáku

Kdy 31. prosinec 2017 17:00 - 22:00 Sportovní akce
Dlouholetou tradicí je silvestrovský sjezd černé sjezdovky Šance s pochodněmi. Členové horské služby a šumavští lyžaři budou opět sjíždět po setmění nejprudší špičáckou sjezdovku, která patří mezi nejprudší v naší republice. Tento sjezd je tradičním rozloučením šumavských lyžarů s rokem starým.

Tradiční silvestrovský sjezd černé sjezdovky Šance s pochodněmi. Členové horské služby a šumavští lyžaři budou sjíždět po setmění nejprudší špičáckou sjezdovku, která patří mezi nejprudší v naší republice.

Tento sjezd je tradiční rozloučení šumavských lyžarů s rokem starým. Pod nejprudší částí černé sjezdovky bude připraveno občerstvení, oheň, hudba a ohňostroj. Přijďte i vy popřát lyžařům dobrou zimu. Začátek akce je v 17:00, samotný sjezd s pochodněmi začne v 17:30.

Skiareál Špičák je i 31.12. v plném provozu a vleky budou jezdit jako každý den od 8:30 do 16:00.

Tradiční noční sjezd s pochodněmi nejprudší české sjezdovky Šance, který pořádá místní Horská služba, se poprvé "nově" konal na Silvestra roku 1972. Dvakrát se kvůli nedostatku sněhu nekonal a např. v roce 2006, kdy řádil orkán Kyrill, pak sešli jeho účastníci sjezdovku na botách, protože sníh napadl až v druhé polovině ledna 2007. Původ této tradice sahá už do roku 1948, ale v roce 1951 musela být kvůli hraničnímu pásmu přerušena a obnovena byla znovu v zimě 1957. Tehdy se ale sjížděly jiné sjezdovky i úseky.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí