Úvod > Aktivity & akce > Akce > Signal festival 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> “Faces” powered by Intel Real Sense by 3dsense "> Wide/Side by João Martinho Moura
10.10.
13.10.
+ Přidat foto

Signal festival 2019

Kdy 10. říjen 2019 19:00 - 13. říjen 2019 23:59 Festivaly
Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Festival světla SIGNAL se bude stejně jako v uplynulých letech konat v polovině října, konkrétně od čtvrtka 10. do neděle 13. října.

V otevřené výzvě Signal Calling 2019 zvítězilo dílo s názvem Reflexis od Petra Vacka a Adama Ciglera, absolventů liberecké fakulty umění a architektury. Autoři v díle zhmotnili jak společné nadšení pro vědu a pokročilé technologie, tak i hlavní téma nadcházejícího Signal Festivalu, kterým bude revoluce a její formy. Objekt složený z pohyblivých zrcadel odrážejících a proměňujících okolní prostředí vznikne za podpory komunitní dílny PrusaLab a stane se součástí hlavního programu 7. ročníku Signal Festivalu

O festivalu
Za vznikem SIGNAL festivalu stojí producent Martin Pošta, kurátor Jan Rolník a umělec Amar Mulabegovič z umělecké skupiny The Macula. Cesta k festivalu světla a technologií odehrávajícího se v ulicích města začala úspěchem videomappingu k 600. výročí Staroměstského orloje, který v roce 2010 pro hlavní město Praha realizovala právě skupina The Macula s Martinem Poštou. Pozitivní odezva na videomapping u nás i ve světě dala vzniknout myšlence širšího představení oboru světelného umění v České republice prostřednictvím festivalu. Přípravy prvního ročníku trvaly celkem 3 roky. Organizátorům se podařilo do Prahy přivést největší oborová jména z celého světa a za podpory hlavního města Prahy, městských částí Prahy 1, 2 a 3 i dalších partnerů založit tradici festivalu světla.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí