Úvod > Aktivity & akce > Akce > Rybí festival - sádky Colloredo-Mannsfeld Dobříš

Rybí festival - sádky Colloredo-Mannsfeld Dobříš

Kdy 6. květen 2017 10:00 - 17:00 Gastronomické akce
Třetímu ročníku oblíbené akce bude patřit první květnová sobota 6. 5. na prostranství před prodejnou ryb, ul. Partyzána Svobody, firmy Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o.
O tom, že sladkovodní ryby zdaleka nepatří pouze na štědrovečerní stůl, se i tento rok přesvědčí návštěvníky Dobříše na tradičním Rybím festivalu.

Návštěvníci festivalu ochutnají gurmánské speciality z českých ryb z místních sádek. Od oblíbeného kapra na několik způsobů až po méně populární, avšak velmi chutné ryby, jako je amur, sumec, štika, siven, pstruh, okoun nebo candát.

Jak tradiční, tak i méně známé a neotřelé pokrmy z ryb připraví na festivalu přímo před zraky návštěvníků zkušení kuchařští mistři. Jan Leitl, kuchař a kontrolor kvality pokrmů v FC Viktoria Plzeň a současně odborník na molekulární gastronomii, vystoupí se svojí kuchařskou show od 10:10. Na něj od 11:15 naváže vítěz televizní kuchařské soutěže Na Nože Robert Zatloukal.

Mezi gurmánským programem zpříjemní festivalovou atmosféru hudební vystoupení a krátké vzdělávací bloky, při kterých se přítomní zdokonalí v čepování piva, osvěží si zásady správného stolování či zjistí, s jakými víny lze rybí pokrmy nejlépe kombinovat.

Po celý den bude na místě probíhat soutěž šesti zúčastněných restaurací, jejichž kuchaři pro návštěvníky připraví ochutnávky rybích specialit. Ti poté prostřednictvím hlasovacích kupónů vyberou, který pokrm jim nejvíce chutnal a na konci dne vyhlásí pořadatelé nejlepší jídlo i nejlepší restauraci.

Z festivalu si návštěvníci vedle gurmánského požitku mohou odnést také živou rybu – k zakoupení budou po celý den ve zdejší prodejně. K dispozici budou také stánky s regionálními produkty, potravinami, dochucovadly a nápoji. Nudit se nebudou ani děti, pro které je připraven bohatý doprovodný program s atrakcemi jako dětský ráj, malování na obličej či fotobudka s rybářským zátiším.

Rybí festival v Dobříši otevře své brány v 10:00, konec akce je předpokládán kolem 17:00. Vstupné na Rybí festival je 20 Kč, děti do 130 cm a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 5. 2017
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Zimní prohlídky hradu Karlštejn

Karlštejn, Střední Čechy
1.12.
31.3.
Lázně na lodi v Praze

Lázně na lodi v Praze

Praha 2, Praha
21.1.
Dětské prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

Dětské prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Dobříš, Střední Čechy
Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy