Úvod > Aktivity & akce > Akce > Retro - tematická výstava v Tančícím domě

Retro - tematická výstava v Tančícím domě

Kdy 15. červen 2016 - 23. říjen 2016 Výstavy
Galerie Tančící dům se na čtyři měsíce vrátí do éry 70. a 80. let v Československu. To nejlepší z té doby se představí pomocí reálné instalace panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby.

Výstava RETRO 70. a 80. let v Galerii Tančící dům se z důvodu velkého zájmu o týden prodlužuje. Návštěvníci se tak mohou těšit na dávku nostalgie a retra až do neděle 23. 10. 2016.

Další část expozice se zaměří na životní styl, módu, zájmy, trávení volného času. Návštěvníci si připomenou rovněž oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků, jako byly Seva, Kofola, Eta, Fatra, JAWA, Tesla a jiné. Objeví se také unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové. To vše bude doplněno audiovizuálními ukázkami, fotografiemi a kostýmy z filmů. Mnohé jistě potěší instalace prodejny z typického seriálu 70. let Žena za pultem.
 
Výstavou RETRO 70. a 80. let bude provázet ikonická animovaná postava pana Vajíčka, která oddělovala reklamní spoty v Československé televizi a dodnes funguje jako symbol tohoto období. Galerie Tančící dům je první, komu se po 28 letech podařilo získat licenci na pana Vajíčka.
 
Expozici, která se uskuteční ve třech patrech Tančícího domu, realizovaly Jana Sommerová a Nadia Klempířová ve spolupráci s Muzeem města  Ústí nad Labem a Pražskou správou nemovitostí.  Na výstavě bude také zastoupena část sbírky Jabloneckého muzea, luxusní designové exponáty zapůjčené projektem Nanovo. To vše bude doplněno fotografiemi a plakáty česko-švýcarské fotografky Iren Stehli. Výstava RETRO zobrazí zejména design a výrobky, které byly součástí každodenního života obyvatel Československa.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 9. 2016

Ubytování a restaurace v okolí