Úvod > Aktivity & akce > Akce > Reprezentační ples města Znojma

Reprezentační ples města Znojma

Kdy 23. leden 2016 20:00 - 24. leden 2016 2:00 Společenské akce
V novém roce se ve Znojmě můžeme těšit na bezpočet kulturních akcí. První akcí, kterou pořádá Znojemská Beseda, je již tradiční Ples města. Ples se koná v sobotu 23. ledna v prostorách hotelu Dukla.
Tradičně první kulturní akcí města Znojma je každým rokem ples a nejinak tomu bude i letos. Návštěvníky láká na program, hudební a taneční hosty, ale také na unikátní panenské víno z Rajské vinice. Ples města Znojma je totiž také první z dvanácti akcí, zařazených do projektu Znojmo 790. Po celý rok 2016, jenž patří oslavám 790. výročí od založení královského města Přemyslem Otakarem I., si Znojmo každý měsíc připomene jedno ze 12 století, které formovaly jeho tvář.

Ples města Znojma, který připadá na 23. ledna, je první mezi těmito dvanácti akcemi. V lednu, který má v rámci projektu Znojmo 790 symbolizovat 9. století, má totiž svůj počátek tradice Znojma coby vyhlášené vinařské metropole, neboť se tu v tomto období začaly zakládat první vinice. Na plese tak bude k zakoupení omezený počet lahví unikátního panenská vína, Veltlínského zeleného, z městské Rajské vinice se speciální etiketou. 

Do prodeje bude během plesu nabídnuto 200 lahví, což odpovídá zhruba polovině z celkové množství sklizených hroznů z této vinice. Městskou vinici obhospodařuje od roku 2011 Vinařství Lahofer a dle nájemní smlouvy má město nárok na odkup poloviny všech vín vyrobených z hroznů z Rajské vinice. První úrodu jsme se proto rozhodli využít tímto symbolickým způsobem. 

Ples města Znojma se koná v sobotu 23. ledna od 20:00 hodin ve společenském sále Dukla. Večerem provede komik Karel Hynek, známý z pořadu Na stojáka, k tanci a poslechu zahrají JuniorBand Pohořelice a ABBA Revival. Se svou magickou show vystoupí Radek Bakalář, který navíc během rautu předvede tzv. table hopping, což je magie prováděná přímo mezi hosty. Své taneční umění ukáží finalisté soutěže Stardance 2015 a skvělí tanečníci: Jitka Schneiderová, herečka a znojemská rodačka, a její taneční partner Marek Dědík. Na plese se bude také poprvé čepovat Znojemské pivo ze Znojemského městského pivovaru. 

Přijďte si užít zářivý a nezapomenutelný večer! Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Obroková.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 1. 2016
27.4.
27.6.
Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
21.4.
28.10.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
15.6.
30.9.
Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Za starých časů - 140 let znojemského muzea

Znojmo, Jižní Morava
9.6.
23.9.
Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Chvalovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí