Úvod > Aktivity & akce > Akce > Putovní výstava Fenomén Igráček v Jihlavě

Putovní výstava Fenomén Igráček v Jihlavě

Kdy 18. září 2015 - 31. leden 2016 Výstavy
Interaktivní výstavu pro celou rodinu „Fenomén IGRÁČEK“ bude od září tohoto roku do ledna roku příštího hostit Muzeum Vysočiny Jihlava. V expoziční budově muzea na Masarykově náměstí se představí putovní výstava fenomenální figurky, vyráběné nedaleko Jihlavy, ve firmě EFKO v Novém Veselí.
Výstavu IGRÁČKŮ vidělo už mnoho návštěvníků po celé České republice. Letos se EFKO může pochlubit, ale i zájmem ze zahraničí. A to díky projektu Route66, kdy vycestovalo 66 unikátních IGRÁČKŮ do USA a projelo cca. 4000 mil po Americe, převážně po legendární Route66. Na cestu se vydali členové české komunity, věnující se dění okolo tradičních amerických vozů především z padesátých až sedmdesátých let minulého století. Právě vozy z tohoto období absolvovaly měsíční jízdu po Route66. Pro jízdu bylo vyrobeno celkem 66 unikátních IGRÁČKŮ s logem Route66 na prsou a s označením na zádech R 01 až R 66.

Ke každému pak byl vyroben „certifikát" cestovatele po Route66 s prázdným místem pro následnou fotografii. Část IGRÁČKŮ z této daleké cesty se představí poprvé právě v Jihlavě.

Výstava bude v muzeu k vidění od 18. září tohoto roku a v největším muzejním výstavním prostoru, tzv. Muzejní půdy, bude IGRÁČEK těšit návštěvníky až do 31. ledna 2016.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2015
13.4.
10.6.
Živá Amazonie

Živá Amazonie

Jihlava, Vysočina
Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlava, Vysočina
Úniková hra v Jihlavě

Úniková hra v Jihlavě

Jihlava, Vysočina
Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí