Úvod > Aktivity & akce > Akce > Putovní výstava Fenomén Igráček v Jihlavě

Putovní výstava Fenomén Igráček v Jihlavě

Kdy 18. září 2015 - 31. leden 2016 Výstavy
Interaktivní výstavu pro celou rodinu „Fenomén IGRÁČEK“ bude od září tohoto roku do ledna roku příštího hostit Muzeum Vysočiny Jihlava. V expoziční budově muzea na Masarykově náměstí se představí putovní výstava fenomenální figurky, vyráběné nedaleko Jihlavy, ve firmě EFKO v Novém Veselí.
Výstavu IGRÁČKŮ vidělo už mnoho návštěvníků po celé České republice. Letos se EFKO může pochlubit, ale i zájmem ze zahraničí. A to díky projektu Route66, kdy vycestovalo 66 unikátních IGRÁČKŮ do USA a projelo cca. 4000 mil po Americe, převážně po legendární Route66. Na cestu se vydali členové české komunity, věnující se dění okolo tradičních amerických vozů především z padesátých až sedmdesátých let minulého století. Právě vozy z tohoto období absolvovaly měsíční jízdu po Route66. Pro jízdu bylo vyrobeno celkem 66 unikátních IGRÁČKŮ s logem Route66 na prsou a s označením na zádech R 01 až R 66.

Ke každému pak byl vyroben „certifikát" cestovatele po Route66 s prázdným místem pro následnou fotografii. Část IGRÁČKŮ z této daleké cesty se představí poprvé právě v Jihlavě.

Výstava bude v muzeu k vidění od 18. září tohoto roku a v největším muzejním výstavním prostoru, tzv. Muzejní půdy, bude IGRÁČEK těšit návštěvníky až do 31. ledna 2016.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2015
30.11.
15.1.
Staré pověsti české

Staré pověsti české

Jihlava, Vysočina
15.11.
8.1.
Obyvatelé posvátných hor

Obyvatelé posvátných hor

Jihlava, Vysočina
8.11.
5.2.
Kdo si hraje, ovládá

Kdo si hraje, ovládá

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí