Úvod > Aktivity & akce > Akce > První republika: festival Univerzity Karlovy

První republika: festival Univerzity Karlovy

Kdy 15. září 2018 100. výročí vzniku ČSR
Festival je koncipován jako připomenutí atmosféry první republiky, a je proto pojat jako dobová tančírna. Akce se odehraje dne 15. září na Vyšehradě.
Program bude rozdělen na tři části: dopolední a odpolední program se ponese v historickém duchu, nebudou chybět staré automobily, stánky s občerstvením a pivní stezkou s lidmi v prvorepublikových kostýmech, dílničky pro děti. Večerní část bude vyhrazena pro koncerty kapel.

Vedle hlavního programu se uskuteční i doprovodné aktivity, např. scénické čtení, biograf – promítání starých českých filmů – a swingová tančírna. Po celý den se návštěvníci budou moci zapojit do vědomostní soutěže. Na stanovištích budou připraveny otázky z historie, po splnění úkolů a vyplnění soutěžního listu proběhne slosování o ceny.

Festival má ambici poukázat na dobové reálie, rozkvět české kultury a vzdělání za první republiky. Vedle zábavných prvků si klade edukativní cíle a usiluje o seznámení návštěvníků s historií a životem novodobé české společnosti.

Právě díky jedinečnému spojením zábavných a volnočasových aspektů akce s jejím edukativním rozměrem budou moci návštěvníci všech generací i zájmů upevnit svůj vztah k české kultuře, tradici a celkové identitě. Akce je určena pro širokou veřejnost a je tematicky i časově rozčleněna tak, aby jednotlivé skupiny nalezly vyhovující aktivitu. Dopolední program je určen především rodinám s dětmi, odpolední cílí na studenty a partnerské dvojice a večerní nabídne vystoupení hudebních kapel.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 2. 2018
1.1.
31.12.
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Praha 2, Praha
19.11.
23.11.
Dny gegrafie 2018 na Albertově

Dny gegrafie 2018 na Albertově

Praha 2, Praha
14.11.
31.12.
Retro zima za socíku v Tančícím domě

Retro zima za socíku v Tančícím domě

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí