Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prohlídky města Třeboně pro děti s maskotem - Mildou Dubulíkem

Prohlídky města Třeboně pro děti s maskotem - Mildou Dubulíkem

Kdy 1. duben 2017 - 31. říjen 2017 Akce pro děti
Znáte písničku „Okolo Třeboně pasou se tam koně“? Věřte, že ve městě rybníků se můžete dobře napást i vy, totiž nasytit se dobrodružstvím a zážitky. A nejlepší je poznávat Třeboň s Mildou Dubulíkem - maskotem Domu přírody Třeboňska, který má pro vás hádanky a zábavné úkoly. Přijďte ho navštívit!
Chcete poznat centrum Třeboně zábavnou formou? Zakupte si v Domě přírody Třeboňska nebo v Turistickém informačním centru tištěného průvodce pro děti „Třeboň s Mildou Dubulíkem“ a vyrazte s ním do ulic!

Při plnění úkolů a hledání odpovědí v uličkách města Třeboně se seznámíte s oblíbenými i skrytými zákoutími města a určitě se spolu skvěle pobavíte. Součástí brožury je originální kreslená mapa, pexeso a pohlednice.

Na svých toulkách po Třeboni a okolí možná narazíte na Mildovy kamarády. Pokud se s nimi nechcete přátelit, doporučujeme přibalit si do batůžku repelent!
 

Milda Dubulík dětem doporučuje

Státní zámek Třeboň: Petr Vok spolu s Bílou paní vás zvou na prohlídku třeboňského zámku. O prázdninách na dobrodružné prohlídkové trase C můžete nakouknout do konírny a psí kuchyně, a poslechnout si, jak se naši předkové starali o své oře a o smečku loveckých psů.

Radniční věž: chcete si vyzkoušet práci věžníka nebo obránce města, kteří vyhlíželi blížící se nepřátelská vojska, požár nebo jinou katastrofu? V případě poplachu zazvonili na zvon na ochozu věže a varovali celé město před nebezpečím. Kromě výstupu na věž si můžete jen tak pro zábavu vyluštit kvíz, získat tajné heslo a za odměnu si vyzvednout malý suvenýr. Mimo hlavní sezónu si skočte pro vstupenky a klíče od věže do informačního centra.

Co takhle prošmejdit dům slavného rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického od sklepa až po půdu, vyzkoušet si napouštění a vypouštění rybníků nebo práci s měřičskými nástroji? Užijte si interaktivní expozici se spoustou aktivit!

Turistický vláček: už vás bolí nohy? Svezte se třeboňským výletním vláčkem! Jeden okruh trvá asi hodinu a průvodce vám bude dělat hlas Petra Nárožného, kterého určitě znáte z kreslených pohádek o Machovi a Šebestové.

Výletní plavby po Světě: cesta kolem světa za 50 minut? To je možné jen v Třeboni! Výletní loď s bodrým kapitánem celého Světa vás proveze po zčeřené hladině rybníka Svět kolem dokola..

Akvárium s třeboňskými rybami: pokud chcete pěkně zblízka spatřit rybky, které plavou v třeboňských rybnících, vydejte se do akvária ve Vratislavském domě na náměstí.

Záchranná stanice Třeboň pro volně žijící živočichy: kdo chce lépe poznat zvířata, která běhají a létají v přírodě Třeboňska, může navštívit Záchrannou stanici při Českém nadačním fondu v Třeboni. Každé zvíře má u sebe jmenovku, na které je popsán jeho hendikep a také jak k němu zvíře přišlo.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 4. 2017
12.12.
19.12.
Skleněné Vánoce na zámku v Třeboni

Skleněné Vánoce na zámku v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
7.11.
19.12.
Zimní prohlídky zámku Třeboň

Zimní prohlídky zámku Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
1.4.
31.12.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí