Úvod > Aktivity & akce > Akce > Země pod palbou - nový program hvězdárny v Brně

Země pod palbou - nový program hvězdárny v Brně

Kdy 1. únor 2017 - 1. prosinec 2017 Akce pro děti
Sluneční soustava vypadá jinak, než si myslíme, a Země je ve větším ohrožení, než bychom si kdy představili. To je hlavní poselství představení Země pod palbou, které má českou premiéru na Hvězdárně a planetáriu Brno.
Jako diváci představení Země pod palbou se seznámíte s projekty, které tvoří první obrannou linii naší planety. Spolu s robotickými průzkumníky se proletíte kolem kamenných planetek, ledových komet i trpasličích planet. Zatímco kosmonauti se nedostali dál než na Měsíc, meziplanetární sondy se vydávají desítky miliard kilometrů daleko. Na povrchu naší planety pak vznikají nové a nové pozorovatelny, které dokáží mapovat nebe nad našimi hlavami neuvěřitelně rychle do fantastických detailů. To všechno, vlastně mnohem více, zažijete díky Zemi pod palbou.

České znění představení Země pod palbou namluvil Kryštof Hádek, známý díky svým rolím ve filmech Tmavomodrý svět, Bobule, Signál nebo 3 sezóny v pekle. Odborný dohled měl Jiří Dušek, Pavel Gabzdyl a Jan Píšala z Hvězdárny a planetária Brno.

Součástí představení je prohlídka aktuální hvězdné oblohy a virtuální návštěva několika výjimečných astronomických observatoří, kterou připravil Pavel Karas.
Představení Země pod palbou, pod originálním anglickým názvem Incoming!, je v mnoha ohledech naprosto výjimečn. Vyhrálo IPS Fulldome Festival Brno 2016, největší přehlídku filmů pro digitální planetária na světě, která se u nás odehrála pod patronátem International Planetarium Society. Jeho tvůrci z California Academy of Sciences, kde je jedno z nejnavštěvovanějších planetárií na světě, strávili v grafickém studiu tisíce hodin. Na tvorbě se podílelo několik desítek animátorů, techniků a odborníků. Jeho součástí je špičkový model trpasličí planety Pluto, stejně jako jednoho z největších dalekohledů současnosti – Large Synoptic Survey Telescope. Úžasné vizualizace jsou založeny na záběrech řady meziplanetárních sond – jako DAWN nebo New Horizons.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 12. 2017
27.4.
28.10.
V kůži Dušana Jurkoviče

V kůži Dušana Jurkoviče

Brno, Jižní Morava
1.6.
1.7.
Stavby století 1918-2018

Stavby století 1918-2018

Brno, Jižní Morava
14.6.
31.8.
AS1 mezi květy

AS1 mezi květy

Brno, Jižní Morava
Vědecká stezka v Brně

Vědecká stezka v Brně

Brno, Jižní Morava
Moravská galerie v Brně - Jurkovičova vila

Moravská galerie v Brně - Jurkovičova vila

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava
Půjčovna kol Brno

Půjčovna kol Brno

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí