Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Czech Press Photo 2015

Výstava Czech Press Photo 2015

Kdy 15. prosinec 2015 - 31. leden 2016 Výstavy
V úterý 15. prosince v 17:00 v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze proběhne slavnostní ceremoniál předání cen 21. ročníku CPP2015. A současně se v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice otevře premiérová výstava Czech Press Photo 2015, která potrvá do konce ledna 2016.

Během trvání výstavy proběhne řada prezentací vítězných fotografů a jejich besedy s veřejností. Jednotlivá setkání budou publikována na webových stránkách, sociálních sítích i v prostorách výstavy.

V závěru premiérové výstavy bude na základě návštěvnické ankety vyhlášena Cena diváků CPP2015 a vylosovaným účastníkům ankety budou předány ceny firem Canon, Nikon a Czech Photo o.p.s. Veřejnost pak bude mít možnost setkat se s držitelem Ceny diváků a zúčastnit se jeho prezentace.

Czech press photo je soutěž a následná výstava přinášející nezávislé autentické obrazové svědectví o životě. Tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. Cílem soutěže i výstavy, které se konají každoročně od r. 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj samotného média fotografie.

Czech Press Photo dává možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů navzdory svým kvalitám nenachází v médiích uplatnění. V zájmu nestrannosti posuzuje práce nezávislá, každoročně obměňovaná odborná mezinárodní porota. Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.

Pro veřejnost bude výstava 21. ročníku CZECH PRESS PHOTO 2015 přístupna od 16. prosince do 31. ledna 2016.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2015

Ubytování a restaurace v okolí