Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Czech Press Photo 2017
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
22.11.
30.1.
+ Přidat foto

Výstava Czech Press Photo 2017

Kdy 22. listopad 2017 10:00 - 30. leden 2018 19:00 Výstavy
Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo se od 22. listopadu 2017 do 30. ledna 2018 představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice.
Do letošního 23. ročníku se přihlásilo 482 fotografů, kteří mají trvalé bydliště v České republice nebo na Slovensku. Do soutěže poslali dohromady 7277 snímků. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 56 videí.

Celkově se letos soutěžilo v devíti různých foto a třech video kategoriích. Porota odděleně hodnotila série a jednotlivé snímky. Tím nejdůležitějším oceněním byla jako obvykle hlavní cena „Fotografie roku“ udělená 21. listopadu 2017.

Letos byla velmi silně obsazena kategorie Příroda, věda a životní prostředí. Je vidět, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografie. Není náhodou, že celá řada našich fotografů má dobré jméno také ve světě. V Czech Press Photo často vyhrávají snímky zachycující problémy, ničení životního prostředí, kontrasty mezi divokou přírodou a postupující civilizací. Mezi tématy, které se letos snímky objevují, je opět řada jak domácích, tak mezinárodních událostí - třeba změny, které v uplynulých měsících proběhly v Turecku, průběh voleb nového amerického prezidenta či problémy, jež hýbou oblastí Blízkého východu. Z domácích témat je to i propuštění Jiřího Kajínka či portréty nedávno tragicky zemřelého herce Jana Třísky.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví. Vloni k nim však přibyly navíc kategorie Problémy dnešní doby či Lifestyle.

I letos se jednotlivé fotografie a videa do soutěže přihlašovaly pouze elektronicky. Soutěž byla všem přispěvatelům otevřena od začátku do konce září. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku. A to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.

Mezinárodní porota udělila nominace v devíti kategoriích. Byl udělen Grant Prahy pražského primátora, Cena pro mladé fotografy do 23 let CANON JUNIOR AWARDS, Cena ČTK, CENA UNHCR, CENA Výboru dobré vůle ­ Nadace Olgy Havlové „Můj život s handicapem“, CENA DĚTÍ, CENA PICTOART. Cena diváků bude udělena na základě ankety návštěvníků výstavy.
http://www.denik.cz/ostatni_kultura/porota-czech-press-photo-vyhlasila-nominace-20161017.h
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí