Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Czech Press Photo 2016

Výstava Czech Press Photo 2016

Kdy 22. listopad 2016 10:00 - 30. leden 2017 19:00 Výstavy
Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 22. ročníku soutěže Czech Press Photo představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice 460 fotografií a videí od 100 autorů.
Vedle dramatických aktualit chce ukazovat, že svět umí být také zábavný a krásný. do letošního Do 22. ročníku se přihlásilo 349 fotografů, kteří mají trvalé bydliště v České republice nebo na Slovensku. Do soutěže poslali dohromady 5861 snímků. Počet přihlášených autorů se oproti loňskému roku zvýšil o 58, počet soutěžních fotografií vzrostl o 2150. Videosekce se tento rok zúčastnilo 25 autorů, kteří poslali 41 videí.

K nejsilnějším tematům letošního ročníku patří nejenom utečenecká krize, ale třeba i válka v Sýrii, protesty proti návštěvě čínského prezidenta, Paříž po loňském teroristickém útoku či rušení dolů v severních Čechách. Oproti minulým ročníkům jsme však dali tentokrát větší prostor pozitivněji laděným snímkům, protože život není jen o dramatických či jinak vyhrocených událostech. Nechybí proto ani snímek našeho olympijského hrdiny Lukáše Krpálka, série fotografií ze zájezdu Divadla Járy Cimrmana, trio zpěvaček Sestry Ježkovy, které žijí jen swingem či úchvatné fotografie naší i exotické přírody.

Návštěvníci výstavy Czech Press Photo 2016 budou moci vidět nejen fotografii vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a konečně i vybrané neoceněné fotografie. Vedle tradičních kategorií, jako jsou například Aktualita a reportáž, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví, byly letos hodnoceny navíc kategorie nové: Problémy dnešní doby a Lifestyle.

Nedílnou součástí výstavy jsou video příspěvky, které měly letos v soutěži hned tři samostatné kategorie: Aktualita a reportáž, Feature a nově navíc Investigation.
Mezi autory, kteří se na výstavě představují, jsou domácí i slovenští fotografové. Patří mezi ně například Jan Zátorský z vydavatelství Mafra či Filip Singer (EPA), kteří získali cenu „Fotografie roku“ v předchozích letech. K dalším autorům, kteří na Staroměstské radnici nebudou chybět, patří Martin Frouz z Univerzity Karlovy. Ten si vloni odnesl umístění v kategorii Grant Prahy. Mezi autory video kategorií měl tentokrát nejvíce nominací volný kameraman Tomáš Rafa, jenž proto také zcela ovládl sekci Aktualita a reportáž se svými příspěvky k tématu uprchlické krize. http://www.denik.cz/ostatni_kultura/porota-czech-press-photo-vyhlasila-nominace-20161017.h
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 12. 2016

Ubytování a restaurace v okolí