Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pražský novoroční ohňostroj 2017

Pražský novoroční ohňostroj 2017

Kdy 1. leden 2017 18:00 - 18:15 Společenské akce
Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna 2017 v 18 hodin. Ohňostroj bude dobře viditelný z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Odpálen bude nově z Letenských sadů - Metronom.
Ani na Nový rok Pražané nepřijdou o oblíbenou atrakci – novoroční ohňostroj se bude konat 1. ledna 2017 v 18 hodin. Představení potrvá téměř 11 minut, doplní jej hudební doprovod, který bude znít z Českého i z městského rozhlasu. Světelná podívaná nabídne 4 795 pyrotechnických výstřelů a 236 různých efektů.

Nejlepším místem k jejímu sledování ale bude Dvořákovo nábřeží. Konkrétně prostor před Nemocnicí Na Františku, vyústění Pařížské ulice, nebo první polovina Čechova mostu. Viditelný bude i z Letenské pláně, kde je v současné době kluziště.

Vhodná místa pro sledování ohňostroje jsou:
  • pražské mosty (Čechův, Mánesův, Štefánikův)
  • Dvořákovo nábřeží
  • Pařížská ulice
  • vrch Petřín
  • i samotná Letná
  • svah v Riegrových sadech
  • Vítkov

 

Téma pro ohňostroj 2017 je „Praha - Dynamická".

Pomyslná dějová linie ohňostroje je zasazena do dynamiky jednoho dne v Praze od rána do půlnoci. Ohňostroj se skládá ze sedmi navazujících obrazů a diváky provede například atmosférou snídaně ve Fantově kavárně, poledních Hradčan, či romantickým podvečerem na Petřínské rozhledně.

Součástí ohňostroje bude také laserová projekce promítaná na prostor svahu pod Metronomem o velikosti přibližně 50 krát 100 metrů. Laserová projekce bude již hodinu před ohňostrojem odpočítávat jeho začátek. Uvede také název ohňostroje a představí i jednotlivé obrazy včetně jejich názvu a doprovodné grafiky.

Hudební doprovod bude přenášen na rádiích Regina DAB Praha a Kiss 98.

Celý ohňostroj bude trvat 10 minut 47 vteřin a bude obsahovat 4795 pyrotechnických výstřelů a 236 různých efektů.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 12. 2016

Ubytování a restaurace v okolí