Úvod > Aktivity & akce > Akce > Praha hoří

Praha hoří

Kdy 26. duben 2017 - 1. červen 2027 Výstavy
Expozice o pražských požárech v dobách minulých a historii pražských hasičů je umístěna v poprvé veřejnosti zpřístupněné Novomlýnské vodárenské věži.
Multižánrová expozice představuje odvěké ohrožení Prahy ohněm. Prostřednictvím nových médií (videomapping, animace, videoart, virtuální realita) nabízí komplexní zážitek z kombinace dobových vyobrazení ze sbírek Muzea hlavního města Prahy se současným výtvarným jazykem. Seznamuje s úlohou vodárenských věží, ničivými požáry v průběhu staletí i příběhy pražského hasičstva.

Videomapping seznamuje s úlohou a mechanismem vodárenských věží, animované rozhovory diváky provádí příběhy pražských hasičů či vývojem požární techniky, film ilustrovaný frame by frame zobrazuje ničivé požáry v průběhu staletí. Hyperrealistická imerzní instalace pak přenáší návštěvníka do nitra hořícího Národního divadla. Odměnou za zdolání celé výšky věže je výhled z nejvyššího patra, a to nejen do okolí, ale také do animované minulosti a skrze virtuální realitu do budoucnosti Prahy.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 6. 2017
19.7.
20.10.
Výstava Čtyřlístek a jeho přátelé

Výstava Čtyřlístek a jeho přátelé

Praha 1, Praha
24.5.
8.9.
Anežka LIVE! 2019

Anežka LIVE! 2019

Praha 1, Praha
6.4.
19.10.
Párou Prahou

Párou Prahou

Praha 1, Praha
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí