Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Pride 2017

Prague Pride 2017

Kdy 7. srpen 2017 18:00 - 13. srpen 2017 21:00 Festivaly
K pražskému létu neodmyslitelně patří festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku. Je akcí nejen pro LGBT komunitu, ale úplně pro všechny. Sedmý ročník přišel s kampaní „Zbytečný festival“.
Festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender (LGBT) tematiku letos vstupuje již do 7. ročníku. V týdnu od 7. do 13. srpna v Praze nabídne mnoho kulturních, společenských, debatních, sportovních i duchovních akcí. Prague Pride 2017 přivítá významné mezinárodní hosty, kteří přijedou z Tchaj-wanu, Arménie, Ruska i z Velké Británie.

Prague Pride bývá označován za zbytečný festival, protože panuje přesvědčení, že LGBT lidé jsou v České republice vesměs tolerováni. Cílem letošní kampaně je ukázat, že je velký rozdíl mezi pouhou tolerancí a skutečným respektem, který si LGBT lidé zaslouží stejně jako ti, kdo se narodili s heterosexuální orientací.

Program LGBT festivalu obsahuje 104 událostí a aktivit. Vrcholem Prague Pride bude tradičně průvod Prahou v sobotu 12. srpna, který vyjde z Václavského náměstí v 12:30 hod směrem do Letenských sadů, kde se bude konat hudební odpoledne se třemi stagemi a jarmarkem neziskových organizací. 
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí