Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mercedes-Benz Prague Fashion Week - jarní edice 2018

Mercedes-Benz Prague Fashion Week - jarní edice 2018

Kdy 16. březen 2018 - 23. březen 2018 Společenské akce
Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska. Jarní edice se uskuteční 16. - 20. března 2018 v unikátních prostorách barokního Clam-Glassova paláce v Praze.
Další edice týdne módy přinese kromě klasického konceptu prezentace kolekcí na podzim/zimu 2018 i novou obchodní platformu pro prezentaci návrhářů. Celosvětový trend módního odvětví a snaha vyhovět zákazníkovi v rychlosti nákupu tak přínáší model ,,see now, buy now” i do Prahy.

Opět se můžete těšit na novou edici talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018. Soutěž je určena českým a slovenským návrhářům do 26 let, čtyři finalisté předvedou svoji kolekci v rámci MBPFW FW18, vítěz získá přehlídku na MBPFW SS19 a 50 000 Kč na další kolekci.

Kromě návrhářů, které vybírá odborná komise, svou tvorbu na jarním módním týdnu předvede opět také módní ateliér pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Hostem v rámci mezinárodního výměnného programu bude ukrajinský návrhář se svou značkou Vozianov.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se s každou edicí módního týdne posouvá na nové místo. Často jsou to lokace s módou ne prvoplánově spojené, přehlídky v Praze se tak v minulosti konaly třeba ve skateparku, útrobách Strahovského stadionu, zásobovacích garážích obchodního domu Kotva, na Právnické fakultě UK a naposledy letos na podzim na tenisovém stadionu na Štvanici. Zatím poslední módní týden podle pořadatelů navštívilo 10 tisíc lidí.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2017

Ubytování a restaurace v okolí