Úvod > Aktivity & akce > Akce > Poutní dny v Kroměříži

Poutní dny v Kroměříži

Kdy 18. březen 2016 - 19. březen 2016 Výstavy
Turistickou sezónu na kroměřížském zámku zahájí „Poutní dny“. VI. ročník celostátního miniveletrhu poutních míst prezentuje nejen samotné poutní lokality, CK zaměřené na církevní cestovní ruch, ale i organizátory poutí, farnosti a křesťanské spolky a sdružení.
Poutní slavnost k Panně Marii Sedmibolestné se koná v kroměřížském chrámu sv. Mořice. Hlavní mše v pátek v 9.30 bude celebrována Mons. Janem Graubnerem. Následovat bude slavnostní zahájení miniveletrhu a vernisáž výstavy věrné kopie Turínského plátna v návštěvnickém centru Arcibiskupského zámku.

Těšit se můžete na prezentace poutních míst z České i Slovenské republiky nebo na veřejnou ochutnávku mešních vín ročníku 2015 v arcibiskupských sklepech. Na páteční odpoledne je připraveno pásmo přednášek na téma Zapomenuté příběhy, připomínající 100. výročí úmrtí Marie Ebnerové z Eschenbachu, jedné z nejvýznamnějších osobností německy psané literatury 19. století, která se narodila v moravských Zdislavicích.

Pásmo přednášek připomene její příběh i další osudy lidí, na které se nesmí zapomenout. Všichni návštěvníci Poutních dnů mohou využít zvýhodněné ceny prohlídkového okruhu VIA  UNESCO (70 Kč namísto obvyklých 180 Kč) zahrnující prohlídku reprezentačních sálů Arcibiskupského zámku, zámecké věže a Květné zahrady včetně výstavy Kamélie v čajové zahradě.

Po oba dny konání se naskytne příležitost prohlídky arcibiskupských sklepů přístupných ze zámku a degustace mešních vín ročníku 2015 s živou muzikou a občerstvením. Součástí programu bude také poutní jarmark lidových řemesel pořádaný na Sněmovním náměstí před Arcibiskupským gymnáziem, kde budou moci nejen poutníci načerpat velikonoční inspiraci a občerstvit se teplými i studenými nápoji a výtečnými regionálními specialitami.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 2. 2016
18.3.
31.7.
Kopie Turínského plána bude vystavena v Kroměříži

Kopie Turínského plána bude vystavena v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
18.3.
31.10.
Turínské pátno v Kroměříži

Turínské pátno v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
11.5.
27.11.
Kroměžíž - V barvách, světle, umění

Kroměžíž - V barvách, světle, umění

Kroměříž, Východní Morava
18.5.
21.6.
Kroměříž v době Karla IV.

Kroměříž v době Karla IV.

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí