Úvod > Aktivity & akce > Akce > Postní koncert - Responsoria

Postní koncert - Responsoria

Kdy 23. březen 2016 19:30 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy uvede postní koncert s tematikou tzv. Temných hodinek (Tenebrae). Zazní postní responsoria dvou mistrů světové polyfonie, Carla Gesualda da Venosy a Jana Dismase Zelenky, dále zazní části Stabat Mater Františka Ignáce Tůmy.
Ve středu 23. 3. 2016 v aule Arcibiskupského gymnázia (Korunní 586/2, Praha 2) uvede Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy postní koncert s tematikou tzv. Temných hodinek (Tenebrae), které probíhaly ve večerních hodinách Škaredé středy, Zeleného čtvrtku a Velkého pátku a skládaly se ze tří nokturnů. Každý nokturn obsahoval tři responsoria, tedy celkem devět skladeb na každý ze tří dnů.

V průběhu večera zazní responsoriální tvorba dvou mistrů světové polyfonie. Jsou jimi z oblasti italské renesance Carlo Gesualdo da Venosa a český barokní skladatel Jan Dismas Zelenka. Zazní také části ze Stabat Mater Františka Ignáce Tůmy. Sbor doprovodí Jitka Hernychová - violoncello, Jan Buble - kontrabas, Vladimír Jelínek - varhany. Řídí Jakub Zicha. Začátek koncertu je v 19,30. Vstupné na koncert je dobrovolné.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 3. 2016
20.11.
31.5.
Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Praha 2, Praha
5.3.
31.12.
Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku

Praha 2, Praha
9.4.
4.5.
Kousek Baltu v Prague Gallery

Kousek Baltu v Prague Gallery

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí