Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jarní Festival polévky v Plzni

Jarní Festival polévky v Plzni

Kdy 13. květen 2018 12:00 - 18:00 Gastronomické akce
Nenechte si ujít již 9. ročník festivalu polévky na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Budete moci vybírat z několika desítek druhů od exotických asijských, přes středomořské speciality až po klasiku české kuchyně

Květen je lásky čas a ta přece prochází žaludkem! Letos vás k vonícím kotlíkům zveme v neděli 13. května. Přijďte ochutnat a rozhodnout, kdo vaří nejlepší polévky nejen v Plzni! Česká klasika, exotické chutě, krém nebo vývar? Čemu dáte přednost?

Na Festivalu polévku bude letos rekordní počet více než dvou desítek kuchařů. Na nádvoří pivovaru budou restaurace, bistra ale i neziskové organizace vařit přímo před lidmi nad ohništěm ve čtyřicetilitrových železných kotlích své polévky. Návštěvníci budou moci vybírat z několika desítek druhů od exotických asijských, přes středomořské speciality až po klasiku české kuchyně.

Na své si přijdou milovníci exotických chutí polévek z celého světa i klasických českých zelňaček či bramboraček. V nabídce jsou také vegetariánské a veganské polévky. Polévky se nebudou u kuchařů opakovat, každý připraví jiné druhy.Festival je soutěžní, návštěvníci mohou hlasováním rozhodnout o nejlepší polévce. Standardní velikost porce je 300 mililitrů, někteří prodejci budou mít i menší degustační porce, aby mohli lidé ochutnat co nejvíce vzorků. Organizátoři letos nakoupili biologicky rozložitelné misky z cukrové třtiny a dřevěné lžičky, které postupně nahradí původní plastové nádobí.

Pod kotli se zatopí dopoledne, kuchaři se pustí do práce v 10:00 a v poledne se začnou polévky servírovat.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 5. 2018
5.7.
31.8.
Léto v Prazdroji 2018

Léto v Prazdroji 2018

Plzeň, Plzeňsko a Český les
4.5.
31.10.
Výstava Prazdroj před 100 lety a dnes

Výstava Prazdroj před 100 lety a dnes

Plzeň, Plzeňsko a Český les
16.6.
30.9.
Plzeňský cyklovlak 2018

Plzeňský cyklovlak 2018

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí