Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pedig - kořenkovník

Pedig - kořenkovník

Kdy 3. únor 2016 17:30 - 20:30 Lidová řemesla a trhy
Svět pedigu vás okouzlí svými možnostmi. Je krásné sledovat, jak se z tak prostého materiálu dají vytvořit nejrozmanitější praktické doplňky a dekorace.
V tomto kurzu si rozšíříte a doplníte dovednosti a znalosti ze základního kurzu pletení z pedigu. Společně si ukážeme jak uplést kořenkovník.

Pedig má tu výhodu, že pokud v předchozím výpletu najdete chybu, můžete vše nebo jen část rozplést a chybu napravit anebo také nemusíte. Vždyť pravidelně opakovaná chyba se stává vzorem, takže chybu v pletení lze využít i ve prospěch koše. Stačí se zamyslet se nad tím, zda se nevydařený detail nedá opakovat a nevytvořit tak výjimečný vzor. Každý výrobek je originál a fantazii se zde meze nekladou. Při pletení budeme používat pedig přírodní, pedig barvený (je na každém, jak si výrobek barevně zkombinuje). Použijeme opletek třema i dvěma pruty a výrobek zakončíme taženou zavírkou. Hotový košík můžete použít např. na kořenky, cukřenku a pod.

Co si odnesete:
Z každého kurzu si krom nových dovedností a radosti z tvoření odnesete vlastnoručně vyrobený výrobek, který poslouží např. jako krásná dekorace vašeho bytu nebo originální dárek.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 1. 2016
4.3.
31.12.
Bítls

Bítls

Brno, Jižní Morava
6.10.
28.10.
Moravský podzim 2017

Moravský podzim 2017

Brno, Jižní Morava
20.7.
22.10.
Neprakta 2x

Neprakta 2x

Brno, Jižní Morava
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí