Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pedig - kořenkovník

Pedig - kořenkovník

Kdy 3. únor 2016 17:30 - 20:30 Lidová řemesla a trhy
Svět pedigu vás okouzlí svými možnostmi. Je krásné sledovat, jak se z tak prostého materiálu dají vytvořit nejrozmanitější praktické doplňky a dekorace.
V tomto kurzu si rozšíříte a doplníte dovednosti a znalosti ze základního kurzu pletení z pedigu. Společně si ukážeme jak uplést kořenkovník.

Pedig má tu výhodu, že pokud v předchozím výpletu najdete chybu, můžete vše nebo jen část rozplést a chybu napravit anebo také nemusíte. Vždyť pravidelně opakovaná chyba se stává vzorem, takže chybu v pletení lze využít i ve prospěch koše. Stačí se zamyslet se nad tím, zda se nevydařený detail nedá opakovat a nevytvořit tak výjimečný vzor. Každý výrobek je originál a fantazii se zde meze nekladou. Při pletení budeme používat pedig přírodní, pedig barvený (je na každém, jak si výrobek barevně zkombinuje). Použijeme opletek třema i dvěma pruty a výrobek zakončíme taženou zavírkou. Hotový košík můžete použít např. na kořenky, cukřenku a pod.

Co si odnesete:
Z každého kurzu si krom nových dovedností a radosti z tvoření odnesete vlastnoručně vyrobený výrobek, který poslouží např. jako krásná dekorace vašeho bytu nebo originální dárek.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 1. 2016
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
Ondřej Kopal: No drama

Ondřej Kopal: No drama

Brno, Jižní Morava
21.3.
20.10.
Strom roku 2018 - Stromy svobody

Strom roku 2018 - Stromy svobody

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí