Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pálavský Gulášfest 2017

Pálavský Gulášfest 2017

Kdy 21. říjen 2017 8:00 - 20:00 Gastronomické akce
Přehlídka gulášů a ochutnávka špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) v atraktivním hotelovém areálu. Přijeďte k nám v říjnu a zažijte výjimečnou atmosféru i vy.
Na Gulášfestu vás čeká:
  • ochutnávka mnoha typů gulášů (jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův, mexický,..)
  • degustace mladých vín
  • soutěž o největšího gulášového jedlíka,
  • Mistrovství ČR v „gůlání“ sudu na čas,
  • živá hudba před hotelem,cimbálová muzika před moravským sklípkem
Akce se bude konat v sobotu 21. října 2017 od 10:00 hod v celém areálu Hotelu Zámeček. Jedná se o největší mezinárodní gulášový festival v ČR. V loňském roce se vařilo v 52 kotlících, kde soutěžily týmy z Česka, Slovenska, Rakouska a Maďarska. V minulém roce mlsné jazýčky zkonzumovali přes 10000 porcí (1 porce – 0,25 žufánek) této národní pochutiny. Vítězným týmem minulého ročníku se stal tým „Indiáni“ z jižních Čech, kteří byli v originálních kostýmech, stále tancovali indiánské tance a zpívali „Heja, heja, hou“.

Kromě klasického vídeňského hovězího a vepřového guláše zavoní také jelení, námořnický, kančí, segedínský, zabíjačkový, telecí apod. Určitě bude něco i pro vegetariány, jako například fazolovo-sojový guláš se žampiony a jiné. Nedílnou součástí této akce bude již desátý ročník koštu mladých vín „Moravské Božolé“ za doprovodu cimbálové muziky v hotelovém sklepě a country kapel v areálu hotelu. V loňském roce byl o první mladé víno, které dozrálo v nejjižnějším cípu České republiky obrovský zájem.

Neváhejte a sestavte tým ve stylovém oblečení se skvělým kuchařem a přijeďte do Mikulova vyhrát „Řád zlaté vařečky“. Během dne bude probíhat také soutěž o „Největšího jedlíka gulášového festivalu“. Soutěžního klání se pravidelně zúčastňuje Jaroslav Němec z Bystré u Poličky, který pravidelně objíždí všechny soutěže v ČR a většinou vyhrává titul největšího jedlíka v pojídání knedlíků, párků, bábovek, jitrnic apod.

V den akce bude rovněž probíhat soutěž v gůlání bečky (styl popelář) na čas. Jedná se šetrné přemísťování beček ve sklepním hospodářství po hraně sudu tak, aby nedošlo k poškrábání obručí.

Pravidelně do města pod Pálavou na tuto akci přijíždí tisíce turistů ze širokého okolí, kteří pak tento podzimní výlet spojí s prohlídkou historického města, Kozího hrádku, renovovaného Svatého kopečku či návštěvu Aqualandu Moravia. Z vyhlášeného Mikulova si každý odváží ty nejhezčí, největší a nezapomenutelné zážitky.

Týmy, které chtějí soutěžit o nejlepší kotlíkový gulášek a získat hodnotné ceny, hlaste se na emailu sevcik@zamecekmikulov.cz nebo mob. +420 602 749 909.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 10. 2017
1.7.
31.8.
Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Noční prohlídky zámku Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
1.7.
31.8.
Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Eat Art Gallery

Eat Art Gallery

Mikulov, Jižní Morava
Penzion Amici miei v Mikulově

Penzion Amici miei v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava