Úvod > Aktivity & akce > Akce > Otloukej se, píštaličko – zahájení návštěvnické sezóny na památce Kovárna Těšany

Otloukej se, píštaličko – zahájení návštěvnické sezóny na památce Kovárna Těšany

Kdy 19. březen 2016 - 20. březen 2016 Akce pro děti
Barokní kovárna v Těšanech letošní návštěvnickou sezónu výstavou hraček našich rodičů a prarodičů s názvem Otloukej se, píšťaličko a velikonočním doprovodným programem, který si užijí malí i velcí.
Kovárna v Těšanech se letos veřejnosti otevře již o víkendu 19.–20. března výstavou historických hraček ve velikonočně vyzdobené expozici. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 13 do 17 hod.

V neděli 20. 3. odpoledne bude probíhat doprovodný program pro rodiny s dětmi – dílnička zdobení perníčků, ukázka "résování" kraslic a v 15.00 vystoupí dětský soubor Lušňáček z Těšan s pásmem "Spi, Janíčku, spi". Následně se bude vynášet Morana. Chybět nebude ani jarmark s medovinou, medovými výrobky a perníčky, kraslicemi, pomlázkami, proutěnými košíky či dřevěnými hračkami. Atmosféru celé akce umocňuje prostředí kovárny, které dává tradičnímu řemeslu odpovídající pozadí. Akci připravily členky Orla Těšany ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně. Přijďte se na kovárnu velikonočně naladit.

Výstava hraček bude v expozici památky přístupná veřejnosti i po skončení velikonoční akce, a to od 1. do 17. dubna (o Velikonocích je památka zavřená).
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 3. 2016
9.7.
Kovářská sobota v Těšanech

Kovářská sobota v Těšanech

Těšany, Jižní Morava
3.9.
Mladý těšanský kovář

Mladý těšanský kovář

Těšany, Jižní Morava
1.5.
31.5.
Květen ve stylu rosé

Květen ve stylu rosé

Hustopeče, Jižní Morava
31.3.
30.10.
Dobrodružství abecedy

Dobrodružství abecedy

Rajhrad, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí