Úvod > Aktivity & akce > Akce > Otloukej se, píštaličko – zahájení návštěvnické sezóny na památce Kovárna Těšany

Otloukej se, píštaličko – zahájení návštěvnické sezóny na památce Kovárna Těšany

Kdy 19. březen 2016 - 20. březen 2016 Akce pro děti
Barokní kovárna v Těšanech letošní návštěvnickou sezónu výstavou hraček našich rodičů a prarodičů s názvem Otloukej se, píšťaličko a velikonočním doprovodným programem, který si užijí malí i velcí.
Kovárna v Těšanech se letos veřejnosti otevře již o víkendu 19.–20. března výstavou historických hraček ve velikonočně vyzdobené expozici. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 13 do 17 hod.

V neděli 20. 3. odpoledne bude probíhat doprovodný program pro rodiny s dětmi – dílnička zdobení perníčků, ukázka "résování" kraslic a v 15.00 vystoupí dětský soubor Lušňáček z Těšan s pásmem "Spi, Janíčku, spi". Následně se bude vynášet Morana. Chybět nebude ani jarmark s medovinou, medovými výrobky a perníčky, kraslicemi, pomlázkami, proutěnými košíky či dřevěnými hračkami. Atmosféru celé akce umocňuje prostředí kovárny, které dává tradičnímu řemeslu odpovídající pozadí. Akci připravily členky Orla Těšany ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně. Přijďte se na kovárnu velikonočně naladit.

Výstava hraček bude v expozici památky přístupná veřejnosti i po skončení velikonoční akce, a to od 1. do 17. dubna (o Velikonocích je památka zavřená).
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 3. 2016
3.9.
Mladý těšanský kovář

Mladý těšanský kovář

Těšany, Jižní Morava
29.6.
11.9.
Knihy doby Karla IV.- poklady rajhradské knihovny

Knihy doby Karla IV.- poklady rajhradské knihovny

Rajhrad, Jižní Morava
7.6.
18.9.
Ladislav Laštůvka - K celosti

Ladislav Laštůvka - K celosti

Rajhrad, Jižní Morava
31.3.
30.10.
Dobrodružství abecedy

Dobrodružství abecedy

Rajhrad, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí