Úvod > Aktivity & akce > Akce > Otevření Vrtbovské zahrady v Praze

Otevření Vrtbovské zahrady v Praze

Kdy 1. duben 2017 Historické a vojenské akce
Zahrada bude přístupná veřejnosti až do října každý den od 10 - 18 hodin. Rovněž se jedná o velmi atraktivní místo pro pořádání svateb, koncertů, společenských setkání a výstav.
Vrtbovská zahrada, ležící spolu s dalšími třemi barokními zahradami na svahu Petřína, je jednou z nejvýznamnějších pražských barokních zahrad. Tato terasová barokní zahrada italského typu byla vybudována v letech 1715 – 1720. Podíl na zdařilém díle měli i jeho vynikající spolupracovníci, sochař Matyáš Bernard Braun, jehož dílna vytvořila sochařskou a plastickou výzdobu, a malíř Václav Vavřinec Reiner, autor fresek.

Po náročné rekonstrukci, která probíhala v letech 1991 -1998 je Vrtbovská zahrada opět přístupná veřejnosti. Provozovatelem a správcem tohoto barokního skvostu je společnost Casus Direct Mail, která kromě běžného provozu pro veřejnost, nabízí pořádání kulturních a společenských akcí.

Vrtbovská zahrada je nemovitá kulturní památka I. stupně a je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO, zahrada je ve vlastnictví hlavního města Prahy.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 3. 2017

Ubytování a restaurace v okolí