Úvod > Aktivity & akce > Akce > Otevření první slow food pizzerie v Praze

Otevření první slow food pizzerie v Praze

Kdy 15. listopad 2017 Gastronomické akce
Italská kuchyně je synonymem pro pohostinnost, plné chutě a čerstvé suroviny. Když se k tomu přidají principy slow food kuchyně je zážitek dvojnásobný! A takový požitek si budete moci osobně vychutnat již od 15.listopadu v Praze, kde právě otevírá restaurace Amunì.
Pražská restaurace Amunì je součástí belgicko-italského projektu, který má ambici se rozšířit i do dalších evropských zemí. Po první pobočce v belgických Brugách je Praha druhým evropským městem, kde unikátní restaurace otevírá své dveře. Základní filozofií restaurace je důraz na kvalitní a čerstvé ingredience a jejich správné zpracování při přípravě jídla.

„Slow Food“ je označením pro celosvětové hnutí založené v roce 1989. Jeho cílem bylo od počátku podporovat lokální gastronomické tradice, být protiváhou k vzestupu rychlého stravování a bojovat s klesajícím zájmem lidí o jídlo, které jedí, o to, odkud pochází a jak výběr potravin ovlivňuje svět kolem nás. „Slow Food“ představuje „dobré, čisté a férové“ potraviny. „Dobré“ znamená kvalitní, chutné a zdravé jídlo. „Čisté“ znamená produkci, která nepoškozuje životní prostředí. „Férové“ pak znamená přijatelné ceny pro spotřebitele a spravedlivé podmínky a odměnu pro producenty.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí