Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hrajeme si na vojáky - otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Hrajeme si na vojáky - otevření pěchotního srubu MJ – S 4 Zatáčka

Kdy 20. červenec 2019 Historické a vojenské akce
Klub vojenské historie ROTO Chvalovice pečuje o pěchotní srub MJ – S 4 Zatáčka, který letos bude otevřený o tomto víkendu .
 Střelnice, luštění morseovky, překážková dráha. V kůži vojáků se ocitnou kluci a holky, kterým nechybí soutěživý duch a touha vyzkoušet si nové věci. Nevšední branný den si můžou užít už tuhle sobotu 20. července stylově u prvorepublikového bunkru ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně. 

Akce pro celou rodinu nazvaná „Hrajeme si na vojáky“ proběhne u pěchotního srubu MO-S4 “Šedá vila”, který mnozí obyvatelé Bohumína znají jako “bunkr u transformátoru”.

Překážkovou dráhu, hod granátem, střelnici, luštění morseovky či úkoly zaměřené na vojenskou historii si budou moci vyzkoušet kluci i holky, kteří přijdou v doprovodu dospělých. Soutěžní stanoviště doplní prezentace Sboru dobrovolných hasičů Záblatí, prvorepublikový obchůdek i malování na obliče.

Akce začíná ve 12 hodin, kdy prvorepubliková odvodní komise přivítá první účastníky, kteří následně budou soutěžit v branných dovednostech na několika stanovištích. Až do 18 hodin, kdy akce skončí, bude taky možné za symbolické vstupné navštívit pěchotní srub MO-S4, který patří k unikátním objektům československého opevnění.

Akci pořádá Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci s agenturou K3 Bohumín, firmou Diabolo Skřečoň, Sborem dobrovolných hasičů Záblatí a minipivovarem Skřečoňský žabák. 

Tento pěchotní srub je po stavební stránce typickým představitelem čs. těžkého opevnění z let 1936–1938. Jde o srub oboustranný, dvoukřídlý, dvouzvonový, s jedním nadzemním a jedním podzemním patrem – jeden ze šesti těžkých objektů, které se na jižní Moravě podařilo v roce 1938 vybetonovat.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí