Úvod > Aktivity & akce > Akce > Osvětlený dům Chotovice

Osvětlený dům Chotovice

Kdy 3. prosinec 2017 16:30 - 6. leden 2018 22:00 Akce pro děti
Vánočně osvětlený dům, kde lze vidět jesličky, betlém, sáně s dárky a různé doplnky českých Vánoc, to vše dokreslují koledy. Tento dům pravidelně vyhrává soutěže o nejkrásnější vánoční výzdobu v celorepublikové soutěži, a to od roku 2009. Přijďte se podívat, dům se rozsvěcí po celý vánoční čas!
Pohádkově ozářený dům Václava Trunce v Chotovicích u Litomyšle se svou vánoční výzdobou se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Domek se nachází na kopci vedle kostela a láká rok co rok více návštěvníků z domova i ze zahraničí. Atmosferu doplnují znějící české koledy. Najdete zde výhradně pravý ráz Českých Vánoc s Ježíškem, který nenarušuje žádný Santa Claus ani jiné zahraniční prvky. Osvětlení je všude, na domech i oknech, na altánku, jesličkách, žebřináku, pluhu, vozíku tažený koníky, na saních s kupou dárků, starých neckách, stromech i na zahradě.

Tento dům je na Vánoce osvětlen cca 42 000 žárovkami, propojený téměř 28 kilometry žárovkových řetězů. Tento dům září do okolí každý den od 16 - 23 hodin. Svítí se tu od první adventní neděle až do Tří králů každý den. Dům má příkon zhruba 4,5 kWh, což je pro představu energie, kterou vydá zapnutí skoro 50 televizorů nebo 10 praček, tří myček či čtyř žehliček.

Přijďte se podívat! Uvidíte krásné staročesky pojaté osvětlení, žádné zběsilé blikání a efekty. Zkrátka romantika po setmění...
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 12. 2017
2.12.
23.12.
Andělské neděle v Litomyšli 2018

Andělské neděle v Litomyšli 2018

Litomyšl, Východní Čechy
6.12.
Radůza a kapela

Radůza a kapela

Litomyšl, Východní Čechy
29.10.
30.10.
Podzimní prázdniny s domečkem v Litomyšli

Podzimní prázdniny s domečkem v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí