Úvod > Aktivity & akce > Akce > Orchideje – královny opylovacích triků - výstava ve Fata Morganě

Orchideje – královny opylovacích triků - výstava ve Fata Morganě

Kdy 4. březen 2016 9:00 - 20. březen 2016 18:00 Výstavy
Do skleníku Fata Morgana se po roce vrátí úspěšná výstava orchidejí. Čím hlouběji člověk poznává tyto zajímavé rostliny, tím více žasne nad jejich rozmanitostí a důmyslem.
Orchideje jsou krásné, ale také vychytralé. Aby přilákaly opylovače, vytvořily si pozoruhodné lsti, jak dosáhnout svého. Jejich fascinující život přiblíží výstava „Orchideje – královny opylovacích triků“. Ta se koná ve skleníku Fata Morgana v Troji, a to od 4. do 20. března. Zajímavé a neotřelé aranžmá orchidejí a dalších tropických rostlin nesmí na výstavě chybět, stejně jako víkendový program.
 
Aby přilákaly své opylovače, vytvořily si orchideje pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého. Rafinovanými triky šálí hmyz, například orchideje rodu tořič napodobují samičky samotářských včel nejen vzhledem, ale i pachem, aby oklamaly samečka a donutily ho přenést pyl z květu na květ.

Novinkou výstavy budou zajímavé a neotřelé vazby tropických rostlin a orchidejí od žáků 3. ročníku České zahradnické akademie Mělník.

Součástí výstavy bude i prodej orchidejí a poradna, jak rostliny pěstovat. Orchideje do aranžmá a prodej zajistí firma Pokojovky.cz.

Během výstavy vás čeká bohatý víkendový program, a to vždy od 14 hodin.
5. - 6. 3. Ukázky pěstování orchidejí
12. - 13. 3. Ukázky moderního aranžování
19. - 20. 3. Přednáškový víkend

Část výstavy najdete i ve výstavním sále, kde můžete obdivovat fotografie orchidejí od odborníka trojské botanické zahrady Jana Ponerta.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 4. 2016

Ubytování a restaurace v okolí