Úvod > Aktivity & akce > Akce > Omezená viditelnost obyčejných věcí

Omezená viditelnost obyčejných věcí

Kdy 28. červen 2019 - 30. září 2019 Výstavy
Název výstavy představující tvorbu umělecké dvojice Sadofsky & Trantina nemá v kontextu světa umění zdánlivě žádný smysl. Viditelnost je vždy omezená a obyčejné věci neexistují. Nenechme se zmást. Tento název je provokací, výsměchem, kamufláží.
Tvorba Sadofského a Trantiny si nebere servítky a zjevná anarchistická radikalita umocněná „třeskutou“ kreativitou není v jejich podání pouhou formální gymnastikou nesporné technické bravury.

Vychází z pozice jasně definované v jejich prohlášeních a textech: Role umění a umělecké tvorby daleko přesahuje „svět umění“, který sám o sobě reálně neexistuje. Dnešní estetické kategorie neurčují umělci. Určuje je trh, marketing, zábavní průmysl a reklama. Navzdory tomu, čemu řada teoretiků stále věří, tu současné umění není proto, aby vznikaly nové umělecké styly a aby umění naplňovalo svou vlastní historii. Umění by nemělo být vnímáno jako cíl, ale jako prostředek. Je metodou k dosažení určitého typu poznání, jehož základem je přímá zkušenost.

Odborné a umělecké zázemí obou umělců jim umožňuje vnímat svět umění jako určitý druh „superhry“ a rozvracet jeho pravidla zevnitř.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019
28.6.
16.9.
Art-Brut-All

Art-Brut-All

Praha 7, Praha
8.6.
8.6.
Datové bludiště

Datové bludiště

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
Restaurace Salut

Restaurace Salut

Praha 7, Praha