Úvod > Aktivity & akce > Akce > Olympijský park Rio–Lipno 2016

Olympijský park Rio–Lipno 2016

Kdy 4. srpen 2016 - 22. srpen 2016 Sportovní akce
Jedinečná příležitost vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity a fandit při tom českým olympionikům na hrách v Riu. Po úspěchu Olympijského parku Soči–Letná 2014 nabízí Český olympijský výbor a Jihočeský kraj možnost užít si atmosféru největšího sportovního svátku na březích Lipenské přehrady.
Jen namátkou lze už nyní upozornit na republiková mistrovství ve vodním slalomu, triatlonu nebo jachtingu, na divácky atraktivní závody v příbřežním veslování, plážovém volejbalu, turnaj reprezentačních týmů do 18 let v basketbalu anebo golfový turnaj v Českém Krumlově. Zažít můžete např. fotbalový zápas internacionálů TeamEuro96 vedený Pavlem Kukou proti týmu Dynama České Budějovice 35 v čele s Karlem Poborským. Stejně tak se exhibičně představí volejbalová reprezentace a celá řada dalších známých sportovců a týmů.
 
Své místo si v parku najdou také neolympijské sporty, které se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Proto si návštěvníci budou moci vyzkoušet  jízdu na paddleboardech a zúčastnit se závodu pro veřejnost nebo sledovat noční sprint profíků. Součástí programu budou také šachové simultánky, tréninky atraktivních sportů jako jsou rugby či baseball nebo nohejbalová show.

Projekt je vyvrcholením celoroční kampaně Jižní Čechy olympijské.

- Celá oblast Lipenské přehrady bude jedním velkým sportovištěm
- Možnost vyzkoušet si nejrůznější sporty pod dohledem zkušených instruktorů
- Sportovní kempy
- Velkoplošné obrazovky, přenosy a telemosty z Ria

Sport
Olympijské i neolympijské sporty pro každého
Program pro rodiny s dětmi
Využití místních sportovišť
Vodní sporty na největší vodní ploše v Česku

Fandění
Přímé přenosy na velkoplošných obrazovkách
Telemosty z Ria
Vítání olympioniků
Studio ČT

Zábava
Koncerty
Laser show, street art, video art, výstavy

Návštěvníci budou platit jen symbolický poplatek, aby organizátoři mohli z důvodu bezpečnosti regulovat kapacitu parků. Opět se počítá s tím, že děti a mládež do 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, senioři a místní obyvatelé budou mít vstup do parku zcela zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2016

Ubytování a restaurace v okolí