Úvod > Aktivity & akce > Akce > Nezranitelná armáda značky Baťa

Nezranitelná armáda značky Baťa

Kdy 5. červen 2019 - 30. srpen 2019 Výstavy
Nová unikátní výstava hraček z pryže a vojenských hraček 30. a 40. let 20. století v Domě umění ve Znojmě je věnována dosud neprobádanému fenoménu průmyslové výroby československých hraček z gumy, celuloidu, bakelitu, oceli a hliníku.
Právě tyto materiály měly rozhodující podíl na vývoji zbrojního průmyslu během 2. světové války. První gumové hračky v předválečném Československu jsou spojené právě s proslulou značkou zlínských obuvnických závodů Baťa, největšího světového výrobce nerozbitných gumových hraček.

Návštěvníkům výstavy se tak otevře svět technických a mechanických hraček, které zaplnily výlohy hračkářských obchodů před více než sedmdesáti lety. Vedle mnoha vojenských hraček, tanků, bitevních lodí, ponorek, válečných letadel, dělostřeleckého arzenálu a jiné bojové techniky bude vystavena jedinečná a rozsáhlá sbírka „nezranitelné armády“ gumových vojáčků a početný soubor gumových hraček vyrobených firmou Baťa z Muzea technických hraček ve Velvarech.

Pozornosti sběratelů jistě neuniknou další zajímavosti výstavy, jako například nejstarší pryžové hračky z konce 19. století, hračky vyrobené za Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939–1941, největší československý tank na klíček, kolekce dětských pistolek na kapslíky nebo historické krajiny a dioráma sestavená z dobových hraček či v té době aktuální postavičky skautů. Exponáty výstavy doplní tiskoviny z předválečného období obsahující časopisy s fotografiemi, letáky, ceníky a reklamy na nerozbitné gumové hračky značky Baťa.

Pro děti bude připraven dětský herní koutek s vystřihovánkami a výtvarná dílnička. Výstavu můžete navštívit v Domě umění ve výstavních sálech v 1. patře od 5. června až do 30. srpna 2019 každý den, kromě pondělí.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2019
1.12.
22.12.
Znojemský advent 2019

Znojemský advent 2019

Znojmo, Jižní Morava
27.9.
28.9.
Burčákfest ve Znojmě

Burčákfest ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
27.9.
28.9.
Burčákfest 2019 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2019 Loucký klášter Znojmo

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí