Úvod > Aktivity & akce > Akce > Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Kdy 5. červenec 2017 10:00 - 9. červenec 2017 17:00 Akce pro děti
Od zrození labyrintů již uplynulo jubilejních 10 let, a proto přijměte naše pozvání a přijeďte oslavit 10. narozeniny zámeckých labyrintů. Na zámku se tedy bude pořádně slavit, a to od středy 5. až do neděle 9. července!
Od zrození zámeckých labyrintů a otevření zámku Loučeň pro veřejnost již uplynulo 10 let a proto přijměte naše pozvání a přijeďte oslavit naše kulaté 10. narozeniny zámeckých labyrintů, kdy celý zámecký areál ožije narozeninovým programem, ve kterém nebude chybět, jako vždy, ani krájení narozeninových dortů. Letos ale slavíme s elánem a taky s Elánem. Narozeninový koncert se koná ve čtvrtek 6.7.2017 večer.
 

Program letošních 10. narozenin zámeckých labyrintů

Středa 5.7. První den oslav, začínáme to rozjíždět, s kým… (?)
U zahájení desetiletých oslav přece nemůže chybět naše Bílá paní. Jako nejstarší a nejvíce pozitivně naladěná bytost v našem týmu bude ona tím, kdo naše narozeninové slavnosti zahájí. Vězte, že ji nebude vadit, že to pro ni bude v neobvyklou denní dobu. Přece jen, za těch deset let si už na to zvykla...

Po celý den, ve čtvrtek 5.7.2017 se budou konat  Narozeninové prohlidky s Její Milostí Paní Terezií Berkovou z Dubé a na Loučeni, tedy Bílou Paní Loučeňskou. Pro všechny, malé i velké s malým dárečkem, který osobně Bílá paní přichystala.

Čtvrtek 6.7.2017… druhý den totálně nabitý Elánem
Narozeninový koncert Elán Open Air Unplugged začíná od 17 hodin (kapela vystoupí cca od 21 hod.) a musíme tomu z bezpečnostních důvodů uzpůsobit program druhého slavnostního dne. Zámecký park, resp. jeho zadní část, bude před konáním koncertu uzavřen až do 17.hod a potom se otevře pouze pro návštěvníky koncertu. Přední část parku = zámek a jeho okolí bude otevřen pouze od 9.00 do 15.00 hodin. Vybrali jsme proto na zámek ty nejlepší prohlídky z nejlepších, nejvíce oblíbené Prohlídky s pohádkou Císařovy nové šaty. Bezkonkurenčně nejzábavnější  prohlídka zámku jakou můžete zažít, v roce 2016 měly rekordní návštěvnost. Budou se konat po celý den  a poslední prohlídka začíná v 15 hodin. Prosíme všechny návštěvníky o pochopení mimořádných bezpečnostních opatření. Pokud chcete vidět v rámci výletu hlavně zámecké labyrinty, zvolte pro svoji návštěvu jakýkoli jiný den, ve čtvrtek 6.7 nebudou k vidění.

Výstava „50 let loupežníka Rumcajse“  bude rovněž otevřena pouze do 15 hodin, ale hned další den v pátek 7.7. vám o všechno vynahradíme!
 
Pátek 7.7.2017 ... třetí den oslav, ten pravý narozeninový
Na náš narozeninový den jsme připravili klasický narozeninový program v zámeckém amfiteátru, jak jej znáte, s krájením narozeninových dortů a pohádkami... Že by zase byl opět i kultovní Nábor šašků?

V zámku bude mít po celý den hlavní slovo poslední zámecká paní, kněžna Marie Thurn- Taxis, a bude číst pohádky pro ty nejmenší, které sama napsala. A pro nejvěrnější příznivce máme otevřeno až do večera! Speciální narozeninové večerní prohlídky s knížecí rodinou a sklenkou sektu a pralinkou, naše vlajková loď mezi prohlídkami, se budou konat každou hodinu od 19 do 22hodin.
 
Sobota 8.7…. čtvrtý den oslav, pohádkový a labyrintový
Na sobotu 8.7 jsme připravili narozeninové putování zámeckými labyrinty s oblíbenými hrdiny nejznámějších pohádek. Účastníci této narozeninové oslavy, kteří přijdou v kostýmech, mají zmrzlinu zdarma, a to platí i pro dospěláky!

 10:30   O Jeníčkovi, Mařence a perníkové chaloupce (Tisový labyrint)
 11:30   O Popelce (Dlážděný labyrint)
 12:30   O Červené Karkulce (Kamenný labyrint)
 13:30   Sněhurka (Palisádový labyrint)   
 14:30   Hloupý Honza (Pískovcový labyrint)
 15:30   Šípková Růženka (Královský labyrint)
 16:30   Pohádka o pošťákovi (Písmenkový labyrint)
 
V zámku se budou po celý den konat Čokoládové prohlídky, ty nejsladší prohlídky ze zámecké nabídky.
 
Neděle 9.7… Jdeme do finále! Těšíme se na další desetiletku
V narozeninovou neděli vás pozveme hlavně do našeho zámeckého sklepení, kde vám budou průvodkyněmi naše dvě světoznámé čarodějnice, Gertrůda Krákavá (někdy také skákavá) a Ethel Koštětová, čerstvě provdaná Zametalová z Holých vrchů, a nastane čas, aby vám předvedly svoje čáry, kouzla a lektvary. Ti, kdo na nich v předchozích letech již byli, svorně tvrdí, že něco podobného ještě na žádném zámku neviděli. Přijedete se přesvědčit?
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 6. 2017

Ubytování a restaurace v okolí