Úvod > Aktivity & akce > Akce > Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Kdy 5. červenec 2017 10:00 - 9. červenec 2017 17:00 Akce pro děti
Od zrození labyrintů již uplynulo jubilejních 10 let, a proto přijměte naše pozvání a přijeďte oslavit 10. narozeniny zámeckých labyrintů. Na zámku se tedy bude pořádně slavit, a to od středy 5. až do neděle 9. července!
Od zrození zámeckých labyrintů a otevření zámku Loučeň pro veřejnost již uplynulo 10 let a proto přijměte naše pozvání a přijeďte oslavit naše kulaté 10. narozeniny zámeckých labyrintů, kdy celý zámecký areál ožije narozeninovým programem, ve kterém nebude chybět, jako vždy, ani krájení narozeninových dortů. Letos ale slavíme s elánem a taky s Elánem. Narozeninový koncert se koná ve čtvrtek 6.7.2017 večer.
 

Program letošních 10. narozenin zámeckých labyrintů

Středa 5.7. První den oslav, začínáme to rozjíždět, s kým… (?)
U zahájení desetiletých oslav přece nemůže chybět naše Bílá paní. Jako nejstarší a nejvíce pozitivně naladěná bytost v našem týmu bude ona tím, kdo naše narozeninové slavnosti zahájí. Vězte, že ji nebude vadit, že to pro ni bude v neobvyklou denní dobu. Přece jen, za těch deset let si už na to zvykla...

Po celý den, ve čtvrtek 5.7.2017 se budou konat  Narozeninové prohlidky s Její Milostí Paní Terezií Berkovou z Dubé a na Loučeni, tedy Bílou Paní Loučeňskou. Pro všechny, malé i velké s malým dárečkem, který osobně Bílá paní přichystala.

Čtvrtek 6.7.2017… druhý den totálně nabitý Elánem
Narozeninový koncert Elán Open Air Unplugged začíná od 17 hodin (kapela vystoupí cca od 21 hod.) a musíme tomu z bezpečnostních důvodů uzpůsobit program druhého slavnostního dne. Zámecký park, resp. jeho zadní část, bude před konáním koncertu uzavřen až do 17.hod a potom se otevře pouze pro návštěvníky koncertu. Přední část parku = zámek a jeho okolí bude otevřen pouze od 9.00 do 15.00 hodin. Vybrali jsme proto na zámek ty nejlepší prohlídky z nejlepších, nejvíce oblíbené Prohlídky s pohádkou Císařovy nové šaty. Bezkonkurenčně nejzábavnější  prohlídka zámku jakou můžete zažít, v roce 2016 měly rekordní návštěvnost. Budou se konat po celý den  a poslední prohlídka začíná v 15 hodin. Prosíme všechny návštěvníky o pochopení mimořádných bezpečnostních opatření. Pokud chcete vidět v rámci výletu hlavně zámecké labyrinty, zvolte pro svoji návštěvu jakýkoli jiný den, ve čtvrtek 6.7 nebudou k vidění.

Výstava „50 let loupežníka Rumcajse“  bude rovněž otevřena pouze do 15 hodin, ale hned další den v pátek 7.7. vám o všechno vynahradíme!
 
Pátek 7.7.2017 ... třetí den oslav, ten pravý narozeninový
Na náš narozeninový den jsme připravili klasický narozeninový program v zámeckém amfiteátru, jak jej znáte, s krájením narozeninových dortů a pohádkami... Že by zase byl opět i kultovní Nábor šašků?

V zámku bude mít po celý den hlavní slovo poslední zámecká paní, kněžna Marie Thurn- Taxis, a bude číst pohádky pro ty nejmenší, které sama napsala. A pro nejvěrnější příznivce máme otevřeno až do večera! Speciální narozeninové večerní prohlídky s knížecí rodinou a sklenkou sektu a pralinkou, naše vlajková loď mezi prohlídkami, se budou konat každou hodinu od 19 do 22hodin.
 
Sobota 8.7…. čtvrtý den oslav, pohádkový a labyrintový
Na sobotu 8.7 jsme připravili narozeninové putování zámeckými labyrinty s oblíbenými hrdiny nejznámějších pohádek. Účastníci této narozeninové oslavy, kteří přijdou v kostýmech, mají zmrzlinu zdarma, a to platí i pro dospěláky!

 10:30   O Jeníčkovi, Mařence a perníkové chaloupce (Tisový labyrint)
 11:30   O Popelce (Dlážděný labyrint)
 12:30   O Červené Karkulce (Kamenný labyrint)
 13:30   Sněhurka (Palisádový labyrint)   
 14:30   Hloupý Honza (Pískovcový labyrint)
 15:30   Šípková Růženka (Královský labyrint)
 16:30   Pohádka o pošťákovi (Písmenkový labyrint)
 
V zámku se budou po celý den konat Čokoládové prohlídky, ty nejsladší prohlídky ze zámecké nabídky.
 
Neděle 9.7… Jdeme do finále! Těšíme se na další desetiletku
V narozeninovou neděli vás pozveme hlavně do našeho zámeckého sklepení, kde vám budou průvodkyněmi naše dvě světoznámé čarodějnice, Gertrůda Krákavá (někdy také skákavá) a Ethel Koštětová, čerstvě provdaná Zametalová z Holých vrchů, a nastane čas, aby vám předvedly svoje čáry, kouzla a lektvary. Ti, kdo na nich v předchozích letech již byli, svorně tvrdí, že něco podobného ještě na žádném zámku neviděli. Přijedete se přesvědčit?
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 6. 2017
1.1.
30.6.
Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
21.9.
23.9.
Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
8.12.
Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
17.11.
18.11.
Retroprohlídky na zámku Loučeň

Retroprohlídky na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí