Úvod > Aktivity & akce > Akce > Muzeum Výtopna Zdice zahájí sezonu 2016

Muzeum Výtopna Zdice zahájí sezonu 2016

Kdy 2. duben 2016 9:00 - 4. duben 2016 17:00 Společenské akce
Zahájení turistické sezony 2016 s doprovodným programem a jízdou historických vlaků a dalších vozidel kolem Zdic.

Akce 2. a 3. dubna 2016 u příležitosti zahájení letošní turistické sezony v muzeu Výtopny Zdice. Úspěšně 10. let funguje naše ryze soukromého muzeum železniční a silniční historické techniky.

Vedle toho bude v sobotu navíc v městu Zdicích, další doprovodný program partnerských subjektů související se Zdickým dopravním dnem. V kulturním domě v centru města se představí modeláři s modelářskou výstavou "Zdická padesátka" a v tradičních prostorách bývalých kasáren za nádražím, Army muzeum se svou vojenskou technikou.

Mezi těmito kulturními místy bude jezdit historický autobus Avia-Ikarus s odjezdem z areálu Výtopny Zdice vždy v celou hodinu od 9:00 do 16:00. Zastávky jsou u jednotlivých muzeí-výstav, tedy trasa je Výtopna Zdice - Kulturní dům (modelářská výstava) - Vojenské muzeum - Nádraží ČD - Výtopna Zdice. Jízdné je symbolické 10,- Kč a každý účastník dostane štípací jízdenku, kterou si může označit v označovači ze sedmdesátých let v autobuse.

Asi největším lákadlem celého dne je tradiční Herold expres vedený historickými vozidly Výtopny Zdice v trase Zdice - Příbram - Březnice - Rožmitál pod Třemšínem. Odjezd tohoto vlaku je v 11:50 z vlakového nádraží Zdice. V Příbrami zastaví vlak 12:40 a odjede 13:20, kde je tato pauza využita k prohlídce dvanáctivozového Legionářského vlaku ve stanici. Dále vlak pokračuje do Březnice, kde pro předem přihlášené cestující je připravena exkurze do pivovaru Herold. Další možností je pokračovat historickým vlakem do Rožmitálu pod Třemšínem. Hlavně cykloturisté uvítají tuto možnost přepravy do nově otevřené CHKO Brdy (zvláštní vůz pro přepravu jízdních kol).

V areálu Muzea Výtopny Zdice bude po oba dva dny ukázka historického sovětského kombajnu v činnosti (bohužel sekat obilí v tuto dobu se nebude) a v předem vyhlášené časy bude po stanici jezdit vyhlídkový historický vlak s lokomotivou "Prasátko" T212.0581 a vozu s dřevěnými lavicemi "Rybák"

Bohaté občerstvení - výběr točených ryze českých piv z Pivovaru Herold a jineckého Viléma, točená malinovka, retrolimonády ve skleněných lahvích z dob socialismu, něco dobrého na zub k zakousnutí včetně grilovaných klobás na dřevěném uhlí.

V sobotu bude navíc areál Výtopny Zdice rozeznívat podbrdská skupiny Třehusk.
Dále někteří ocení prodej upomínkových předmětů ze sortimentu Saxi, turistické vizitky a známky. Pro opravdové železniční nadšence bude možné zažít pocity, které zažívá strojvedoucí malé motorové lokomotivy "Prasátka" T212.0581 a po domluvě se svézt na jeho stanovišti.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2016
17.6.
Pohádkový hrad Točník

Pohádkový hrad Točník

Točník, Střední Čechy
20.4.
23.4.
Mamuti na Točníku

Mamuti na Točníku

Točník, Střední Čechy
14.7.
15.7.
Letní kulturní festival České hrady.cz - Točník

Letní kulturní festival České hrady.cz - Točník

Točník, Střední Čechy
Army muzeum Zdice

Army muzeum Zdice

Zdice, Střední Čechy
Ranč Málkov

Ranč Málkov

Málkov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ranč Málkov

Ranč Málkov

Málkov, Střední Čechy
Restaurant Genius Loci v Žebráku

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Žebrák, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy