Úvod > Aktivity & akce > Akce > Muzeum Výtopna Zdice zahájí sezonu 2017

Muzeum Výtopna Zdice zahájí sezonu 2017

Kdy 1. duben 2017 9:00 - 2. duben 2017 17:00 Společenské akce
Zahájení turistické sezony 2017 s doprovodným programem a jízdou historických vlaků a dalších vozidel kolem Zdic.
Jak už to bývá, s prvními jarními slunečními paprsky se otevírá i muzeum Výtopna Zdice. Tentokrát to vychází na 1. dubna 2017, na apríla, nebude to apríl, ale skutečné zahájení sezony s dalším bohatým doprovodným programem.

V zmíněno aprilovou sobotu se můžete těšit mezi 9 až 17 hodinou na polední program s dopravním tématem doplněné také o RETRO výstavu.

V areálu Výtopny Zdice budou k vidění nejen historické železniční vozidla, silniční technika, ale také některá technika se předvede v činnosti. Určitě největší magnetem budou ukázky sovětského kombajnu SK-4 v činnosti, nebo historického popelářského vozu Bobr na podvozku Škody 706 RT.

Během sobotniho dne je ještě možné navštívit ve společenském domě ve Zdi...cích výstavu plastikových modelů (8-15) a nebo vojenského muzea v bývalých kasárnách Zdice (10-16). Mezi těmito místy vás vždy v celou hodinu mezi 9-16 hodinou sveze historický autobus Avie-Ikarus řady 543.

Navíc, v centru tohoto Dopravního dne Zdic ve Výtopně Zdice vás potěší od dvanácté hodiny svoji hudbou poberounská skupina Třehusk. Dále bude možné od jedenácté hodiny vzhlednout malé divadelní představení Černý den na Tolštejně souboru Alfa a Omega. Celý den bude možné se občerstvit opět v areálu Výtopny Zdice točeným pivem regionálních pivovarů Herold Březnice a Vilémem z Jinců, nebo poctivou, českou malinovkou opravdu slazenou cukrem a ne náhražky. Vedle opékáných klobás na dřevěném uhlí určitě někteří podlehnou výzvě ochutnat guláš z vojenské polní kuchyně.

Pro ty, kteří se nedostanou do Zdic v sobotu, je možné ještě navštívit nedělní program. Ten už probíhá pouze v areálu Výtopny Zdice od 10-16 hodin, kdy budou vystaveny opět dopravní prostředky jak železniční, tak silniční. Některé bude opět možno vidět v činnosti a opět nebude chybět sobotní občerstvení... Historický autobus tentokrát pojede vyhlídkový okruh pod hrad Točník a Žebrák.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 3. 2017
14.5.
26.5.
Hrad zvířat na Točníku

Hrad zvířat na Točníku

Točník, Střední Čechy
22.5.
25.5.
Není drak jako drak, školní výlety na zámek Hořovice

Není drak jako drak, školní výlety na zámek Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
2.6.
Dětský den - pohádkový les

Dětský den - pohádkový les

Hudlice, Střední Čechy
11.8.
Koncert Robert Křesťan & Druhá tráva

Koncert Robert Křesťan & Druhá tráva

Hudlice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ranč Málkov

Ranč Málkov

Málkov, Střední Čechy
Restaurant Genius Loci v Žebráku

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Žebrák, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Ubytování u Prejzků

Ubytování u Prejzků

Lhotka, Střední Čechy