Úvod > Aktivity & akce > Akce > Museum Kampa - Bez začátku, bez konce (Pocta Aleši Veselému 1935 - 2015)

Museum Kampa - Bez začátku, bez konce (Pocta Aleši Veselému 1935 - 2015)

Kdy 2. únor 2016 - 28. únor 2016 Výstavy
Svým názvem se výstava symbolicky připojuje k sérii výstav, které Aleš Veselý připravil na podzim loňského roku k oslavám svých osmdesátých narozenin. Výběrem prací, které zabírají časový úsek od počátku 60. let po současnost.
Těžiště tvoří exponáty z fondu Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových (strukturální grafiky z 60. let, monumentální expresivní malby z roku 1985, kresby, objekt Židle a asambláže), zvolený výběr obohacuje a k současnosti přivádí soubor čtyř ideově reflexemi provázaných zrcadlových objektů z roku 2012, který Aleš Veselý vytvořil na sympoziu v Mikulově a který nebyl dosud v Praze vystaven.
 
Výstavu doprovodí výňatky z umělcových textů, jež tvoří nedílnou součástí jeho tvorby. Zvolené jsou ty, které se vztahují k tématům některých děl a které návštěvníkovi ozřejmí zaměření jeho úvah a tázání. Výstavu připravují Mahulena Nešlehová z Ústavu dějin umění AVČR a asistentka Aleše Veselého Alena Bartková.

Museum Shop vám navíc nabídne řadu katalogů, časopisů, knih, pohlednic či plakátů. Úchvatná lokalita staré Kampy vám otevře ojedinělý pohled na Hradčany, Karlův most a celé nábřeží.

Stálá expozice: průkopník abstrakce František Kupka, český sochař Otto Gutfreund, sbírka současného českého a středoevropského umění. Sbírka středoevropského moderního umění hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Restaurace Sovovy mlýny je součástí Musea Kampa. Hlavním tématem restaurace Sovovy mlýny je renesance české kuchyně, tedy interpretace tradiční české kuchyně v moderním pojetí. Vydejte se poznat unikátní sbírku moderního a současného středoevropského umění!
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 1. 2016

Ubytování a restaurace v okolí