Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mladý těšanský kovář

Mladý těšanský kovář

Kdy 2. září 2017 9:00 - 16:00 Lidová řemesla a trhy
V sobotu 2. září se v Kovárně v Těšanech uskuteční již 18. ročník soutěže Mladý těšanský kovář, která se koná v rámci 18. národopisných slavností „Těšany – dědina na pomezí Hanáckého Slovácka a Brněnska“. Na kovárně i v obci je pro tento den připravený bohatý program.
Srdečně zveme širokou veřejnost a všechny obdivovatele kovářského řemesla do kovárny v Tešanech, aby nahlédli pod ruce mladým kovářům a také si zdarma prohlédli expozici věnovanou kovářství a kolářství, včetně interiéru obytné části kovárny z přelomu 19. a 20. století. Ve 14.30 proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Mladý těšanský kovář.

Návštěvníky zveme také na výlet do Památníku bratří Mrštíků v Divákách – doprava autobusem je zdarma, odjíždíme v 10.30 a 13.00 z nástupiště Těšany, parkoviště. Celý výlet včetně cesty a prohlídky památníku zabere cca 90 minut.

Další program v obci: jarmark řemesel a regionálních potravinářských výrobků, soutěž hasičských družstev, ukázky historické hasičské techniky, přehlídka veteránů z 30.–70. let 20. století, jízdy s koňským spřežením, cimbálová muzika, folkórní vystoupení hudebních a tanečních souborů aj.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2017
1.9.
3.9.
Babské hody a Národopisné slavnosti Těšany

Babské hody a Národopisné slavnosti Těšany

Těšany, Jižní Morava
2.12.
3.12.
Výstava Betlémů v kovárně v Těšanech

Výstava Betlémů v kovárně v Těšanech

Těšany, Jižní Morava
22.4.
14.10.
Žerotínské farmářské trhy v Židlochovicích

Žerotínské farmářské trhy v Židlochovicích

Židlochovice, Jižní Morava
22.3.
25.2.
Cyrilometodějský Velehrad

Cyrilometodějský Velehrad

Rajhrad, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí