Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mistrovství světa horských kol 2016 - Nové Město na Moravě

Mistrovství světa horských kol 2016 - Nové Město na Moravě

Kdy 29. červen 2016 - 3. červenec 2016 Sportovní akce
Mistrovství světa horských kol v roce 2016 se uskuteční v Novém Městě na Moravě. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie UCI na dnešním zasedání v Lausanne. Pojedou se závody v cross country, ve sprintu, štafetách a v trialu. Šampionát bude poslední nominací na olympijské hry v Riu de Janeiro.
Nové Město hostilo v posledních třech letech závod Světového poháru, který byl vždy vyhlášen nejlepším podnikem v seriálu. Šampionát horských kol bude prvním cyklistickým mistrovstvím světa v olympijských disciplínách, které samostatná Česká republika uspořádá. Tváří šampionátu se stal Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna 2012. Na MS bude patřit k velkým favoritům.

Program, který organizátoři připravili, připomíná sportovně-kulturní festival. Plus samozřejmě zážitky ze světového bikingu v nevídané atmosféře. 
 
Šampionát nabídne bohatý doprovodný program, kromě tradičních závodů, jichž se mohou diváci sami zúčastnit - Birell MTB Marathon, populární Night Race za umělého osvětlení, je také nově připraven i Birell MTB Rally na singltracích ve Vysočina Bike Aréně. Nezapomnělo se pochopitelně ani na děti, jež čekají jejich vlastní soutěže a závody na kolech v rámci Mistrovství dětí a mládeže.
 
Ti, co nechtějí závodit, se mohou podívat na Test Fest, což bude přehlídka bicyklů a cyklistického vybavení, které si budou moci návštěvníci vyzkoušet – otestovat. Test Fest potrvá dva dny - čtvrtek 30. 6. a pátek 1. 7.
 
Bavit diváky budou nejen samotní závodníci svými výkony, ale mezi závody jednotlivých kategorií to bude Josef Dressler, který bude na sekcích závodního okruhu Mitas Choise a Kross Rock n’Roll – provádět moderovanou ukázku toho, jak těžké pasáže na kole zvládat. V neděli se pak fanoušci mohou těšit na ukázku vojenské techniky, nebe nad Vysočina Arénou zaplní i stíhačky Jas-39 Gripen.

Nuda a ticho nebude ve Vysočina Aréně ani na sklonku dne. Atmosféru letních večerů mistrovství světa bude tvrdit muzika. Po čtyři večery se budou střídat kapely, jako na festivalu. Hned první den šampionátu, tedy ve středu 29. 6. po slavnostním zahájení, které také nebude od věci nevynechat, neboť se připravuje 20 metrová, tříúrovňová stage se 40 artisty a světelnou show, nastoupí Vojta Dyk s B-side Bandem. Ve čtvrtek 30. června se bude v kotli hrozit na Tři sestry. Pátek se opět naladí na klidnější notu s Danem Bártou a Alicí. Sobota bude v rytmu skupiny N.O.H.A. Po všech hlavních interpretech budou následovat revivalové skupiny.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 6. 2016
26.11.
17.12.
Adventní dílničky pro děti na zámku Žďár nad Sázavou

Adventní dílničky pro děti na zámku Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
16.12.
18.12.
Světový pohár v biatlonu 2016 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu 2016 Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina
22.4.
NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

Nové Město na Moravě, Vysočina
9.9.
Klášterní noc Zámek Žďár nad Sázavou

Klášterní noc Zámek Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí