Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2016 - výstava na zámku

Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2016 - výstava na zámku

Kdy 14. srpen 2016 - 2. říjen 2016 Výstavy
Během letního výtvarného setkání Dílna 2016 vytvořili čeští a zahraniční umělci řadu děl, která jsou nyní vystavena v prostorách mikulovského zámku.
Mikulovské výtvarné sympozium „Dílna“ je tradiční, přesto se neustále rozvíjející se projekt. „Dílna“ – čtyřtýdenní setkání a tvorba výtvarných umělců završená vernisáží – probíhá v Mikulově od roku 1994. Akce je již několik let událostí nadregionálního významu se zahraničním přesahem. Důkazem toho je i účast zahraničních umělců, kteří se na vývoji dílny aktivně podíleli. Hlavním pořadatelem je město Mikulov a spolupořadatelem a partnerem projektu je Regionální muzeum v Mikulově.

Letos na symposiu tvořilo šest umělců v čele s kurátorem Petrem Veselým za podpory teoretičky umění Kaliopi Chamonikola a studenta – technického asistenta Tomáše Prokopa. Průsečíkem jejich tvorby byl příklon k obrazu a minimalismus. Společně s kurátorem Petrem Veselým, který se sám vyjadřuje velice skromnými výtvarnými prostředky, tvořili v Mikulově čtyři týdny další renomovaní umělci. Patří k nim malíř Břetislav Malý, sochař Jaromír Šimkůj, malířka Barbora Lungová, malíř a grafik František Hodonský, fotograf Michal Kalous a student ateliéru sochařství Tomáš Prokop. Tři desítky jejich vzniklých uměleckých děl jsou součástí výstavy, která na mikulovském zámku potrvá až do 2. října 2016.

Kromě svých autorských prací připravili účastníci letošní dílny také jedno společné dílo – překvapení pro Mikulovské. Tím je základní kámen galerie výtvarného umění a knihovny, která by měla vzniknout v budově bývalé hasičské zbrojnici.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2016
27.11.
20.12.
Advent v Mikulově 2016

Advent v Mikulově 2016

Mikulov, Jižní Morava
10.11.
19.11.
Svatomartinský Mikulov 2017

Svatomartinský Mikulov 2017

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí