Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2018

Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2018

Kdy 14. červenec 2018 - 11. srpen 2018 Výstavy
Letní výtvarné setkání českých a zahraničních umělců tvořících v prostorách mikulovského zámku. 25. ročník.
Zahájení jubilejního ročníku proběhne v sobotu  14. 7. 2018 od 19.30 hodin na mikulovském zámku.  V průběhu zahájení kurátor Libor Lípa představí účastníky letošního sympozia. Pozvání přijali Tono Stano, Jakub Špaňhel, Pavel Opočenský a ze zahraničí Martin Gerboc (Slovensko), Duncan Higgins (Velká Británie), Werner Mally (Německo). Jako host sympozia bude v Mikulově tvořit své umělecké dílo Tereza Brichtová. Roli technického asistenta přijala studentka Tea Dohnalová, teoretičkou ročníku bude Noemi Smolik. Celý umělecký tým doplní spisovatelka a hudebnice Eva Turnová.

Mikulovské výtvarné sympozium „Dílna“ je tradiční, přesto se neustále rozvíjející se projekt. „Dílna“ – čtyřtýdenní setkání a tvorba výtvarných umělců završená vernisáží – probíhá v Mikulově od roku 1994. Akce je již několik let událostí nadregionálního významu se zahraničním přesahem.

Důkazem toho je i účast zahraničních umělců, kteří se na vývoji dílny aktivně podíleli. Hlavním pořadatelem je město Mikulov a spolupořadatelem a partnerem projektu je Regionální muzeum v Mikulově.

Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ se bude letos konat v termínu od 14. 7. do 11. 8. 2018. Také letos budou součástí “dílny“ doprovodné akce nejen pro dospělé, ale také pro děti. Novinkou budou minivýstavy, které více ještě více přiblíží umění veřejnosti. Slavnostní závěrečná vernisáž (11. 8.) pak představí nově vytvořená díla a jejich výstava pak na mikulovském zámku potrvá až do konce října.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 6. 2018
1.7.
31.8.
Prázdninové prohlídky města Mikulova

Prázdninové prohlídky města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
4.7.
29.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Noční prohlídky zámku Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
1.7.
31.8.
Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulovské léto plné kultury a vína

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí