Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2016

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2016

Kdy 1. červenec 2016 - 9. červenec 2016 Festivaly
Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.
Jeho historie začala v roce 1946, kdy byl poprvé ještě jako nesoutěžní v Mariánských Lázních a Karlových Varech. V letech 1959 až 1993 se ob rok střídal s festivalem v Moskvě. V Thermalu se festival koná od roku 1978.
 
Během jednoho červencového týdne jsou Karlovy Vary jakoby pohlceny festivalovou atmosférou. Všude jsou spousty lidí, probíhají koncerty, party, ceremoniály, tiskové konference a samozřejmě projekce filmů. Můžete tu vidět české i zahraniční celebrity. Hlavním centrem festivalu je hotel Thermal, ale filmové projekce i doprovodné akce probíhají fakticky po celém městě.

Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu - Křišťálovým glóbem.
 
K festivalu patří nejrůznější filmové a společenské celebrity, tisícovky filmových fanoušků, koncerty, ceremoniály, party, tiskové konference a desítky doprovodných akcí.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 11. 2015
30.3.
30.3.
Jarní nášup s Nalož to

Jarní nášup s Nalož to

Praha 1, Praha
20.5.
11.6.
Festival muzejních nocí 2016

Festival muzejních nocí 2016

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí