Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zlín Film Festival 2018

Zlín Film Festival 2018

Kdy 25. květen 2018 - 2. červen 2018 Akce pro děti
Ve dnech od 25. května do 2. června ožije Zlín již 58. ročníkem zlínského filmového festivalu, který je jednou z nejstarších a největších filmových přehlídek svého druhu na světě. Každoročně jej navštěvuje více než 120 tisíc diváků.
Zlín Film Festival patří k nejstaršímu festivalu svého druhu na světě. Založení tradice pravidelné filmové přehlídky ve Zlíně bylo logickým vyústěním snah zdejších filmařů o prezentaci vlastní tvorby i v domácích podmínkách. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky.

Filmoví fanoušci se stejně jako v přechozích letech mohou těšit na bezmála 350 zajímavých snímků pro děti a mládež, evropské první filmy, animovanou tvorbu a studentské filmy a mnoho dalších v soutěžní i mimosoutěžní sekci. Připravený bude ale také bohatý doprovodný program, který na různých místech ve Zlíně nabídne nejen řadu divadelní představení, koncerty, workshopy, odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také řadu sportovních, společenských a dalších akcí.

Filmové projekce se uskuteční nejen na již známých místech, jako jsou sály multikina Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku, sál na Malé scéně a pod širým nebem na Open Air Place, ale také ve zcela nových nebo staronových prostorách.

Jubilejní rok 2018 bude věnován československému filmu pro děti a mládež. Touto retrospektivou oslaví festival 100. výročí založení Československé republiky. Československý film bude prezentován v 5 tematických sekcích: Filmy mého dětství, Filmová hudba v čs filmu pro děti, Čs televizní seriál, Ota Hofman /90, Čs film očima historiků.

Přihlásit do soutěže můžete:

- CELOVEČERNÍ FILMY PRO DĚTI
- CELOVEČERNÍ FILMY PRO MLÁDEŽ
-  KRÁTKÉ ANIMOVANÉ FILMY PRO DĚTI
- EVROPSKÉ CELOVEČERNÍ HRANÉ DEBUTY
- CELOVEČERNÍ DOKUMENTY PRO MLADÉ PUBLIKUM
- STUDENTSKÉ FILMY (HRANÉ, ANIMOVANÉ A DOKUMENTÁRNÍ FILMY)

Festivalový půlmaraton Monet+ Zlín 2018 se opět prožene Zlínem poslední den 58. ZLÍN FILM FESTIVALu, v sobotu 2. 6. 2018.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 11. 2017
13.10.
14.1.
Salvador Dalí: Žiji sen

Salvador Dalí: Žiji sen

Zlín, Východní Morava
28.11.
11.2.
Petr Stanicky - Hranice prostoru

Petr Stanicky - Hranice prostoru

Zlín, Východní Morava
12.10.
2.1.
Výstava Svět kostiček ve Zlíně

Výstava Svět kostiček ve Zlíně

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí