Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zlín Film Festival 2018

Zlín Film Festival 2018

Kdy 25. květen 2018 - 2. červen 2018 Akce pro děti
Ve dnech od 25. května do 2. června ožije Zlín již 58. ročníkem zlínského filmového festivalu, který je jednou z nejstarších a největších filmových přehlídek svého druhu na světě. Každoročně jej navštěvuje více než 120 tisíc diváků.
Filmoví fanoušci se stejně jako v přechozích letech mohou těšit na bezmála 350 zajímavých snímků pro děti a mládež, evropské první filmy, animovanou tvorbu a studentské filmy a mnoho dalších v soutěžní i mimosoutěžní sekci. Připravený bude ale také bohatý doprovodný program, který na různých místech ve Zlíně nabídne nejen řadu divadelní představení, koncerty, workshopy, odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také řadu sportovních, společenských a dalších akcí.

Jubilejní rok 2018 bude věnován československému filmu pro děti a mládež. Touto retrospektivou oslaví festival 100. výročí založení Československé republiky. Československý film bude prezentován v 5 tematických sekcích: Filmy mého dětství, Filmová hudba v čs filmu pro děti, Čs televizní seriál, Ota Hofman /90, Čs film očima historiků.

Promítat se bude kolekce dětských filmů a pohádek sestavená hereckými a filmovými osobnostmi doplněné o autentické vzpomínky. Těšit se můžete na devět nejúspěšnějších televizních seriálů pro děti a mládež. Jedna sekce bude vyhrazena Otu Hofmanovi, který jako scénarista stvořil Pana Taua, Návštěvníky či Lucii, postrach ulice. Režisér Karel Smyczek natočil o Hofmanovi dokument, který bude mít premiéru právě na festivalu ve Zlíně.

Výjimečně budou letos oceněny za svůj mimořádný přínos v tvorbě pro děti a mládež dvě osobnosti, protože slavíme československou kinematografii. Ocenění dostanou slovenská herečka Magda Vášáryová a český herec Jaromír Hanzlík.

K počátkům kinematografie se vrátí komentovaný blok snímků Jana Kříženeckého, průkopníka kinematografie, z konce 19. století. V rámci doprovodného programu si nenechte ujít němé filmové komedie z prvního desetiletí 20. století za doprovodu klavíru. V několika případech budou projekci dotvářet historické kostýmy, postava vyvolávače nebo prodavače občerstvení.

Nebude opomenuta kinematografie a kultura Rakouska. Představí se 20 rakouských snímků.  Letošní nová sekce se věnuje americkému nezávislému filmu pro mládež.

Místa konání
Filmové projekce se uskuteční nejen na již známých místech, jako jsou sály multikina Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku, sál na Malé scéně a pod širým nebem na Open Air Place, ale také ve zcela nových nebo staronových prostorách.

O festivalu
Zlín Film Festival patří k nejstaršímu festivalu svého druhu na světě. Založení tradice pravidelné filmové přehlídky ve Zlíně bylo logickým vyústěním snah zdejších filmařů o prezentaci vlastní tvorby i v domácích podmínkách. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky.

Festivalový půlmaraton Monet+ Zlín 2018 se opět prožene Zlínem poslední den 58. ZLÍN FILM FESTIVALu, v sobotu 2. 6. 2018.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 3. 2018
24.4.
24.6.
Velikáni českého umění

Velikáni českého umění

Zlín, Východní Morava
14.5.
1.6.
Kinematovlak 2018

Kinematovlak 2018

Zlín, Východní Morava
21.5.
18.8.
Výstava Prostupy

Výstava Prostupy

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí