Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den archeologie v Chebu

Mezinárodní den archeologie v Chebu

Kdy 21. říjen 2017 10:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
Stejně jako na dalších místech po celém Česku i ve světě se Muzeum Cheb připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie a pro všechny návštěvníky má nachystaný program plný zábavy a informací.
Přijďte s námi oslavit svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku. Na nádvoří muzea na vás čekají tematické workshopy: výroba nití, tkaní na pravěkém stavu, výroba šperků a keramických nádob. Je připravena i výstava a povídání o archeologických artefaktech. K dispozici budou také archeologové, kteří se pokusí zodpovědět veškeré všetečné otázky. Celý program pak završí přednáška archeologa Muzea Cheb Michala Beránka: Moderní metody v archeologii. Samozřejmě nebude chybět ani dobové občerstvení. Přijďte s námi oslavit svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku.

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů. Tento den zdůrazňuje myšlenku, že archeologie je všude kolem nás. Poprvé byl slaven v USA v roce 2011, rychle však pronikl do zahraničí a v roce 2013 už jej slavilo přes 70 tisíc lidí v různých zemích světa. V roce 2014 se Mezinárodní den archeologie poprvé konal i v České republice.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 10. 2017
1.6.
30.9.
Poohří za časů lovců a sběračů

Poohří za časů lovců a sběračů

Cheb, Západočeské lázně
7.7.
11.8.
Za vůní střelného prachu na chebský hrad

Za vůní střelného prachu na chebský hrad

Cheb, Západočeské lázně
5.5.
16.9.
Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Skalná, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí