Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den archeologie v Chebu

Mezinárodní den archeologie v Chebu

Kdy 21. říjen 2017 10:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
Stejně jako na dalších místech po celém Česku i ve světě se Muzeum Cheb připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie a pro všechny návštěvníky má nachystaný program plný zábavy a informací.
Přijďte s námi oslavit svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku. Na nádvoří muzea na vás čekají tematické workshopy: výroba nití, tkaní na pravěkém stavu, výroba šperků a keramických nádob. Je připravena i výstava a povídání o archeologických artefaktech. K dispozici budou také archeologové, kteří se pokusí zodpovědět veškeré všetečné otázky. Celý program pak završí přednáška archeologa Muzea Cheb Michala Beránka: Moderní metody v archeologii. Samozřejmě nebude chybět ani dobové občerstvení. Přijďte s námi oslavit svátek nejdobrodružnější vědy a prožít den v pravěku.

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů. Tento den zdůrazňuje myšlenku, že archeologie je všude kolem nás. Poprvé byl slaven v USA v roce 2011, rychle však pronikl do zahraničí a v roce 2013 už jej slavilo přes 70 tisíc lidí v různých zemích světa. V roce 2014 se Mezinárodní den archeologie poprvé konal i v České republice.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 10. 2017
8.3.
30.4.
Výtvarné práce

Výtvarné práce

Cheb, Západočeské lázně
3.3.
30.4.
Jana Vacková

Jana Vacková

Cheb, Západočeské lázně
1.11.
31.3.
Chebský hrad - zimní prohlídky

Chebský hrad - zimní prohlídky

Cheb, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí