Úvod > Aktivity & akce > Akce > Malí fotografové v Muzeu Karla Zemana

Malí fotografové v Muzeu Karla Zemana

Kdy 27. červenec 2019 10:00 Akce pro děti
Svět fotografie není jen digitální tvorba, mobil a Instagram. Chceme děti naučit opět milovat analog. Našim cílem je odhalit jim kouzlo fotografie a podpořit v nich úsilí k vlastní tvorbě. Zveme malé nadšence od 7 do 12 let na naše kurzy v Muzeu Karla Zemana.
Letos probíhá kurz ve dvou termínech: 27.7.2019 a 17.8.2019 vždy od 10:00. Děti si během tříhodinového kurzu vyzkouší fotografování na analogové fotoaparáty značky Lomography. Každý přístroj tvoří specifické fotografie, například na Dianu f+ děti fotí multiexpozice, s fotoaparátem Fish Eye tvoří legrační "vypouklé" portréty, s Actionsampler pracují s pohybem, s dřevěnou dirkovou komorou Dirkoma zase vytvářejí fotky s "duchy". Ovšem děti mají možnost vyzkoušet si i klasické fotoaparáty jako Nikon nebo Leica, kde se zaměřují více na správné zaostření, světlo, stín a kompozici. Fotografujeme v prostorách Muzea Karla Zemana a poté odcházíme na Kampu, aby si děti vyzkoušely focení uvnitř při umělém světle i venku.

Podněcujeme u dětí lásku k tvorbě, nejen touhu po hotové fotografii. Výsledek je pro nás pruhořadý. Nabádáme je, aby nad fotografováním přemýšlely, protože zmáčknutí spouště se nedá smazat tlačítkem delete. Proces tvoření je to, co nás činí spokojenými a šťastnými.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2019
14.7.
22.9.
Letní kino ve Werichově vile

Letní kino ve Werichově vile

Praha 1, Praha
2.4.
1.1.
Mysterium věže

Mysterium věže

Praha 1, Praha
24.6.
30.9.
MEDAmbasadorka umění

MEDAmbasadorka umění

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí